Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Fart bez Jungiewicza i Swaczyny w przyszłym sezonie

Fart bez Jungiewicza i Swaczyny w przyszłym sezonie

fot. archiwum

Dziesięciu zawodników Farta Kielce pod okiem Sebastiana Świderskiego wznowiło treningi. Na krótko, bo to ostatni akord sezonu przed przerwą wakacyjną. Decyzję o zakończeniu kariery podjął Sławomir Jungiewicz, z Farta chce odejść Adam Swaczyna.

Roztrenowanie siódmi w drugim sezonie w PlusLidze kielczanie prowadzą od poniedziałku (po przegranej walce z Tytanem AZS Częstochowa 11 kwietnia dostali 10-dniowe urlopy). Jak wyglądają finałowe zajęcia? – To właściwie czysta zabawa z piłką – przechodzimy z tego ciężkiego cyklu na uspokojenie, wyciszenie, żeby nie trzeba było tego przeżywać podczas wakacyjnego odpoczynku – mówi trener Sebastian Świderski. Wstępnie takie treningi zaplanowano tylko do końca tygodnia.

W Kielcach pracuje jeszcze dziesiątka siatkarzy. Nie ma w tym zestawieniu obcokrajowców. Szwed Marcus Nilsson wyjechał załatwiać sprawy prywatne (zaległości kontraktowe z czasów gry we Włoszech i Grecji), a potem czekają go obowiązki reprezentacyjne. Kadra to priorytet także u Francuza Pierra Pujola i Kanadyjczyka Adama Kamińskiego. Drugi z kieleckich Trójkolorowych, Xavier Kapfer, zdecydował się jeszcze przedłużyć sezon – wyjechał do Kataru, by tam pograć jeszcze w okresie letnim.

On też jest jedynym z obcokrajowców, który ma jeszcze ważny kontrakt na nowy sezon. Obowiązujące umowy ma również czwórka Polaków – Maciej Pawliński, Michał Żurek, Jan Król i Rafał Sokołowski. Pozostałych czekają rozmowy z zarządem w sprawie dalszej współpracy (wyjątki to libero Adam Swaczyna, który zgłosił chęć zmiany barw klubowych, oraz niespodziewanie kończący karierę Sławomir Jungiewicz). – Jeszcze takie spotkania są przed nami. Równocześnie spływają do nas także oferty od agencji menadżerskich w sprawie nowych zawodników. Na jakie pozycje graczy szukamy? Aktualnie na każdą. A poza graczami, których kusi liga rosyjska, właściwie każdy jest w naszym zasięgu – mówi Michał Szczukiewicz, dyrektor sportowy Farta.Pierwsze rozstrzygnięcie w kwestii umów to kontrakt dla trenera. Sebastianowi Świderskiemu skończyła się pierwsza umowa z Fartem. – Bardzo mi się tu podobało, jestem pozytywnie zaskoczony i nie widzę przeszkód, by pracować dalej. Zobaczymy, na czym staną rozmowy z zarządem. Ja jednak przystąpię do nich z czystą kartą, bo aktualnie nie mam żadnych innych propozycji – podkreśla młody szkoleniowiec.

Więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved