Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Siatkarze Noliko Maaseik obronili tytuł mistrzowski

Siatkarze Noliko Maaseik obronili tytuł mistrzowski

Noliko Maaseik ponownie najlepszą drużyną w lidze belgijskiej. W sobotę podopieczni trenera Vitala Heynena po raz trzeci pokonali zespół VC Euphony Asse-Lennik i mogli cieszyć się z obrony tytułu. To czternasty złoty medal Noliko w mistrzostwach kraju.

W pierwszych dwóch spotkaniach o zwycięstwie rozstrzygały piąte partie, które dwukrotnie wygraną kończyło Noliko Maaseik. W ostatnią sobotę, w trzecim meczu, Noliko przy pomocy ponad dwóch tysięcy swoich fanów pokonało rywala po raz trzeci, tym razem 3:1. VC Euphony Asse-Lennik, chcąc przedłużyć swoje szanse na tytuł mistrzowski, bardzo dobrze rozpoczął sobotnie spotkanie i po pierwszym secie, wygranym do 23, objął prowadzenie. W dwóch kolejnych setach gospodarze jednak dali rywalom surową lekcję siatkówki, rozbijając ich do 14 i 10. Zaciętą końcówkę ostatniej partii również na swoją korzyść rozstrzygnęli siatkarze z Maaseik i to oni mogli się cieszyć z mistrzowskiego tytułu.

Najwięcej satysfakcji po meczu miał trener Vital Heynen, który opuszcza zespół. Już w najbliższych dniach rozpocznie przygotowania do kwalifikacji olimpijskich z reprezentacją Niemiec. – To doskonałe zakończenie sezonu, który pozostanie w mojej pamięci. Zdobyliśmy Superpuchar Belgii, krajowy Puchar i złote medale w mistrzostwach kraju. Do tego dołożyliśmy dobre występy w Lidze Mistrzów. Jestem wdzięczny klubowi za te wszystkie lata i mam nadzieję, że mój następca, Brecht van Kerckhove, odniesie podobne sukcesy – mówił były już szkoleniowiec Noliko Maaseik.

Noliko Maaseik – Euphony Asse-Lennik 3:1
(23:25, 25:14, 25:10, 27:25)

stan rywalizacji play-off: 3:0 dla Noliko Maaseik