Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Joanna Waszyńska najmłodszą siatkarką drugoligowych rozgrywek

Joanna Waszyńska najmłodszą siatkarką drugoligowych rozgrywek

fot. archiwum

W sezonie 2011/2012 najmłodszą siatkarką, która występowała w II lidze, była 14-letnia zawodniczka Anser Siarki Tarnobrzeg Joanna Waszyńska. Klub postawił także na inne młode siatkarki, które za kilka lat mają stanowić o obliczu zespołu.

Drużyna z Tarnobrzegu sezon zakończyła na czwartej pozycji. Jest to dobry wynik, biorąc pod uwagę fakt, że klub przed początkiem rozgrywek postawił na młodzież. Trener Andrzej Dróbkowski dał szansę gry i zbierania boiskowego doświadczenia kilku młodym zawodniczkom. Anna Mysiak grała w podstawowym składzie, niespełna 19-letnia Katarzyna Ciak oraz o rok od niej młodsza Martyna Sabat były stałymi zmienniczkami. Szanse rozwoju dostała także utalentowana Joanna Waszyńska, która we wrześniu tego roku skończy dopiero 14 lat. – Przeskok z drużyn młodzieżowych do seniorskich jest bardzo trudny, ale nasze dziewczyny świetnie sobie radziły. W następnych sezonach one i pewnie ich koleżanki z juniorek, a może nawet młodziczek, także dostawać będą swoje szanse – mówi na łamach Echa Dnia szkoleniowiec Siarki.

Tarnobrzeska siatkówka żeńska to nie tylko seniorki, to także grupy juniorek, kadetek, młodziczek oraz początkujących dziewczyn, które grają w mini siatkówkę. – Wszystko po to, by w niedalekiej przyszłości w Siarce grały same wychowanki – mówi Jacek Szarek, prezes Tarnobrzeskiego Towarzystwa Sympatyków Piłki Siatkowej.

źródło: Echo Dnia, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved