Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Masny: Wygraliśmy zasłużenie

Michał Masny: Wygraliśmy zasłużenie

fot. Cezary Makarewicz

Siatkarze Delecty Bydgoszcz wygrali czwarty mecz w walce o piąte miejsce, wyrównując tym samym stan rywalizacji. - Wszyscy jesteśmy zadowoleni, że ta rywalizacja dalej trwa - mówił po niedzielnym pojedynku rozgrywający bydgoszczan, Michał Masny.

Gratulacje za wygraną i za statuetkę MVP. Dokonaliście tego, co wydawało się, że będzie bardzo trudnym do osiągnięcia – wygraliście dwukrotnie na terenie rywala i wracacie na piąty mecz do Bydgoszczy.

Michał Masny: – Dokładnie. W dwóch meczach u nas nie zagraliśmy dobrze, natomiast tutaj graliśmy już tą naszą siatkówkę i myślę, że zasłużenie wygraliśmy te dwa spotkania. Będziemy teraz bili się w piątym meczu u siebie, także myślę, że wszyscy jesteśmy zadowoleni, że ta rywalizacja dalej trwa i zrobimy wszystko, by w Bydgoszczy były w przyszłym sezonie europejskie puchary.

Zarówno wczoraj, jak i dzisiaj pokazaliście pełną mobilizację i determinację. Widać było, jak bardzo chcecie wygrać.U nas też byliśmy zmotywowani. To nie jest tak, że u nas tylko wyszliśmy na boisko, graliśmy i nic nam się nie chciało – nie, to tak nie jest. Byliśmy zmotywowani tak samo w tych dwóch pierwszych meczach, tylko po prostu czasami jest tak, że coś się robi, ale nie do końca wychodzi tak, jak byśmy tego chcieli. Także myślę, że co do motywacji nie było żadnej różnicy, jeśli chodzi o te dwa pierwsze mecze czy teraz o te następne dwa. Staraliśmy się grać jak najlepiej, udało nam się poprawić naszą grę i tak jak mówiłem, zasłużenie wygraliśmy te dwa spotkania.

Tak naprawdę od meczów u was, a tych tutaj w Częstochowie dzieliły was dwa dni. Dopiero w tych pojedynkach pokazaliście swoją dobrą grę na zagrywce, choć to we własnej hali powinien być wasz atut.

Trudno powiedzieć, czy my zagrywaliśmy gorzej u siebie, czy Częstochowa lepiej przyjmowała. To jest zawsze taki dylemat. W każdym razie nieważne, czy to jest nasza zagrywka czy ich przyjęcie, po prostu u nas wyglądało to tak, że my gorzej zagrywaliśmy a oni lepiej przyjmowali, natomiast tutaj w tych dwóch meczach się to odwróciło i było zupełnie odwrotnie. Nam to nasze dobre przyjęcie bardzo dużo pomogło i oczywiście z zagrywką jest tak samo.

Wydaje się, że ten piąty mecz będzie trudny dla obu zespołów. Ciężko wskazać faworyta, choć chyba w tym momencie to wy jesteście bardziej ‚rozpędzeni’ po tych dwóch wygranych.

Powiem tak, w play-offach nie ma już łatwych meczów, także czy gramy u siebie, czy na wyjeździe to nie jest ważne. Zawsze trzeba grać i próbować wygrać. Tak samo będziemy robili u siebie i będziemy starali się wygrać.

Rozmawiała: Anna Falk (Delecta Bydgoszcz)

źródło: delectabydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved