Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Stal wyrównała stan finału, kolejne dwa mecze w Lubinie

I liga M: Stal wyrównała stan finału, kolejne dwa mecze w Lubinie

Po dwóch meczach finału pierwszej ligi mężczyzn siatkarze Stali AZS Nysa remisują z Cuprum Lubin 1:1. Po sobotniej, niespodziewanej porażce 1:3, następnego dnia faworyzowany zespół z Nysy zwyciężył w takim samym stosunku setów.

Pierwszy mecz był niezwykle zacięty, albowiem w każdym secie walka toczyła się do samego końca. Pierwszą partię zwyciężyli goście do 22, w drugiej role się odwróciły, a kolejne dwa sety zakończyły się wynikiem 25:23 dla Cuprum. Co ciekawe, była to dopiero druga porażka podopiecznych Janusza Bułkowskiego we własnej hali w tym sezonie. Wcześniej zespół ten przegrał tylko na inaugurację rozgrywek, 1 października. Później nysanie odnieśli u siebie 14 zwycięstw z rzędu (10 w sezonie zasadniczym i cztery w play-off), niestety każda passa musi się kiedyś skończyć i to właśnie nastąpiło w sobotę.

Nic więc dziwnego, że stalowcy wyszli w niedzielę na parkiet zdeterminowani i skoncentrowani. Dało to efekt po kontrze Karpiewskiego i bloku Stancelewskiego na Szczerbaniuku, kiedy wygrywali 10:7. Potem Kacprzak za drugim razem skończył kolejną kontrę i było już 15:10. Inicjatywę nysanie posiadali do stanu 21:17, ale już kolejne akcje należały do Romacia, który zagrywkami doprowadził do stanu po 22. Przy stanie 27:27 najpierw Romać, a potem Żuk zaatakowali w aut i dali seta Stali.

Po wyrównanym początku drugiej odsłony, Cuprum za sprawą błędów miejscowych odskoczyło na 9:5, ale po asie Pizuńskiego wygrywało tylko 10:9, natomiast po kontrze Karpiewskiego przegrywało 12:13. Stal nie poszła jednak za ciosem i po dwóch podbitych atakach traciła trzy punkty (15:18). Tego dystansu już nie zniwelowała.

Kolejne dwie partie były popisem gospodarzy. W trzeciej po asie Bułkowskiego wygrywali 10:5, a przy zagrywce Pizuńskiego i po dwóch atakach Bułkowskiego nawet 16:6. Kolejna odsłona zaczęła się od skutecznych bloków Stali, które dały jej prowadzenie 8:4. Po asie Bułkowskiego było 13:7, a po zagrywce Stancelewskiego – 19:9 i było wiadomo, że tym razem Stal będzie górą.

Kolejne mecze obie drużyny rozegrają w Lubinie 28 i 29 kwietnia.

AZS Stal Nysa – Cuprum Lubin 3:1
(29:27, 20:25, 25:17, 25:16)

Stan rywalizacji play-off: 1:1