Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Kosok: W pierwszym meczu czuliśmy presję

Grzegorz Kosok: W pierwszym meczu czuliśmy presję

fot. archiwum

- Każdy zdawał sobie sprawę, że jak nie wygramy tego meczu, to w Bełchatowie będzie jeszcze ciężej - mówił po wywalczeniu złotego medalu mistrzostw Polski Grzegorz Kosok. Rzeszowianie zakończyli finałową rywalizację po czterech meczach.

Rzeszowianie zdobyli tytuł mistrzowski po raz piąty w historii klubu. Reprezentant Polski twierdzi, że siła drużyny tkwi w zespołowości. – Zagraliśmy wszyscy. Do tego zwycięstwa przyczynił się cały zespół. Wiadomo, że „Dżordż” zdobył bardzo dużo punktów, ale każdy dołożył coś od siebie. W tym tkwiła nasza siła – powiedział Kosok.

Spełniliśmy to wszystko, co mówił trener i pozostaje się tylko cieszyć, że w końcu zdobyliśmy ten tytuł – dodał.

Resovia czekała trzydzieści siedem lat na zdobycie złota. Grzegorz Kosok do zespołu dołączył w 2009 roku, a w ubiegłym sezonie reprezentacyjnym zadebiutował w reprezentacji. To właśnie na Podkarpaciu kariera środkowego znacznie nabrała tempa. – Można powiedzieć, że czekałem na mistrzostwo Polski dwadzieścia sześć lat, czyli odkąd się urodziłem – żartował popularny „Kosa”.Jednak w zupełnie innych nastrojach rzeszowianie byli w sobotę, kiedy to przegrali w słabym stylu za sprawą znakomicie grającego rywala. – Byłem troszeczkę zdenerwowany, ale chyba dobrze się stało, bo po pierwszym meczu na Podpromiu czuliśmy presję i że jesteśmy o jeden mały krok w tył – stwierdził środkowy.

Skra wylała nam kubeł zimnej wody na głowy i w niedzielę zagraliśmy już zdecydowanie lepiej. Każdy zdawał sobie sprawę, że jak nie wygramy tego meczu, to w Bełchatowie będzie jeszcze ciężej. Na szczęście udało się zwyciężyć i to my jesteśmy nowymi mistrzami Polski – zakończył z uśmiechem na twarzy Grzegorz Kosok.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved