Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Będzie weryfikacja wyniku na korzyść ZAKSY?

Będzie weryfikacja wyniku na korzyść ZAKSY?

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle złożyła protest odnośnie sobotniego meczu z Jastrzębskim Węglem. Na parkiecie w barwach rywala pojawił się bowiem Rob Bontje, co nie zostało odnotowane w protokole pomeczowym.

Holenderski środkowy przebywał tak na boisku przez kilka akcji. – Rzeczywiście, były drobne uchybienia. Już się tym zajmujemy, ale na pewno nie jest to wszystko powodem do orzeczenia o walkowerze. Decyzję w tej sprawię ogłosimy we wtorek, około południa – wyjaśnia Cezary Matusiak, komisarz PlusLigi.

A tak naprawdę czego dotyczy całe zamieszanie? Zdaniem kędzierzynian sporna sytuacja miała miejsce w trzecim spotkaniu o brązowy medal z Jastrzębskim Węglem. Przy stanie 22:20 dla siatkarzy ze Śląska w miejsce Vinhedo pojawił się Rob Bontje. Zmiana została dokonana w momencie, gdy drugi sędzia zawodów był odwrócony plecami do boiska, prowadząc rozmowę z Pawłem Zagumnym. Problem pojawił się w chwili, gdy Holender zszedł z boiska, na które powrócił Vinhedo. Wówczas okazało się, że zmiana nie została ujęta w protokole. Ujęto ją później, w trakcie meczu, ale nie przy stanie 22:20, gdy na parkiecie pojawił się Bontje, a przy 20:20, kiedy środkowy Jastrzębskiego Węgla stał w kwadracie dla rezerwowych, a na boisku grał Vinhedo.

Zdaniem ekipy z Mostowej sprawa nie dotyczy przyznania walkowera na korzyść ZAKSY, a zweryfikowania wyniku drugiego seta. W złożonym proteście kędzierzynianie domagali się cofnięcia wyniku drugiego seta do stanu 22:20 i przyznania im punktu za grę jastrzębian w nieuprawnionym składzie.

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna