Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Dobrowolski: Oba zespoły są bardzo wyrównane

Maciej Dobrowolski: Oba zespoły są bardzo wyrównane

- Złoto będzie, dopiero gdy wygramy trzeci mecz finałowy - zaznacza rozgrywający Asseco Resovii, Maciej Dobrowolski. - Na razie pokonaliśmy dwa zakręty i wyszliśmy na prostą, ale na tej drodze również trzeba pokonać szybkiego i mocnego rywala.

Gdyby ktoś przed wyjazdem do Bełchatowa powiedział wam, że wygracie ze Skrą dwa spotkania, popukalibyście się w głowę, tak szczerze?

Maciej Dobrowolski:Może trochę tak, ale przed finałami mówiłem, że w tej parze scenariusze mogą być naprawdę różne. W środę Skra zagrała na tyle, na ile jej pozwoliliśmy. W tym meczu po raz kolejny zadziałał nam element zagrywki i to w tych ważnych momentach. Przy stanie 8-4 dla Skry w drugim secie dzięki znakomitym zagrywkom Lucasa nie tylko odrobiliśmy straty, ale wyszliśmy na kilkupunktowe prowadzenie. Potem Paul Lotman miał świetną serię w końcówce ostatniego seta. Tak prawdę mówiąc, jeśli jeszcze Georgy Grozer miałby swój dzień na zagrywce, to podejrzewam, że nie przegralibyśmy ze Skrą nawet seta.

Potwierdza się opinia, że jak czujecie się mocni sportowo, to waszym atutem jest również psychika?

Jest naprawdę dobrze. Myślę, że już od początku roku, gdzieś od tych spotkań z Fenerbahce Stambuł w Challenge Round Pucharu CEV, poprzez mecze z Lublaną, Dynamem Moskwa i ZAKSĄ, wszystko fajnie się układa. Widać, że te ważne mecze gramy naprawdę z sercem, z zaangażowaniem i z takim przysłowiowym jajem, bo widać, że nawet jak nam coś nie idzie, to nie spuszczamy głów i nie odpuszczamy. Nie wymyślamy żadnych niepotrzebnych historii, tylko staramy się odrobić straty na ile się da w danym secie, po to, żeby odbudować się już w następnej partii.

Macie teraz atut własnej hali, w której czujecie się zwykle jeszcze silniejsi.

Na pewno tak, ale z drugiej strony, graliśmy już u siebie półfinał Pucharu Polski ze Skrą, który jednak przegraliśmy. Z kolei spotkanie ligowe w hali na Podpromiu zakończyło się naszym zwycięstwem. Myślę, że oba zespoły są bardzo wyrównane. Może wynik tych dwóch pierwszych meczów tego nie pokazuje, bo jednak to my prowadzimy 2-0, ale podkreślam, że spotykają się ze sobą bardzo mocne drużyny, które zasłużenie grają w finale.