Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Skontrolowali przygotowania do mistrzostw świata

Skontrolowali przygotowania do mistrzostw świata

fot. FIVB

Stan przygotowań Polski do organizacji prestiżowego turnieju osobiście sprawdzali dwaj wiceprezydenci Światowej Federacji Piłki Siatkowej, Grek Theofanis Tsiokris i Luksemburczyk Andre Meyer. W środę gościli w Łodzi, a czwartek pojawili się w Katowicach.

To właśnie na Śląsku odbędą się najważniejsze mecze mistrzostw. Już teraz wiadomo, że najlepsze drużyny zamieszkają w hotelu Angelo, a oficjele w Monopolu. Jako obiekt treningowy najlepszym siatkarzom posłuży hala w Szopienicach.

Wiadomo jednak, że główną areną imprezy będzie Spodek. Szefowie światowej siatkówki długo i staranie przyglądali się katowickiej hali. W Spodku niemal co roku odbywa się siatkarska impreza, więc nikt nie spodziewał się większych uwag. – Trzeba będzie przesłonić to na pół, aby rozgrzewające się drużyny wzajemnie się nie widziały – mówił o sali treningowej Meyer, szef europejskiej siatkówki. Ekipa urzędników, kierowana osobiście przez prezydenta Piotra Uszoka, zapewniała, że nie będzie z tym kłopotu.

Problemy zaczęły się, gdy goście z FIVB dowiedzieli się, że strefa mieszana ma być na antresoli. Organizatorzy wyznaczyli ją w tym samym miejscu, gdzie znajduje się choćby przy okazji meczów Ligi Światowej. Grek Tsiokris bardzo się tym zirytował. – To bardzo niedobre! Przecież tu blisko są widzowie – narzekał.Szybkimi krokami przeszedł w inną stronę hali i stwierdził, że to najlepsze miejsce dla strefy. Na nic zdały się wyjaśnienia, że będzie tam usytuowana m.in. jedna z kamer telewizyjnych. – Kamery nie będzie – rozwiązał ten problem Tsiokris.

Działacze PZPS-u mówili po cichu, że w takich sprawach i tak kluczowy głos ma telewizja. – Tak naprawdę hala jest świetnie przygotowana już teraz – chwalili.

Na koniec zadowolony wydawał się już nawet grecki wiceprezydent FIVB. – Byłem w Katowicach w 2007 r. (w mieście odbywał się wówczas finał Ligi Światowej – przyp. red.) i pamiętam, że w hali było wówczas bardzo gorąco. Od tego czasu sporo się tu zmieniło. Wierzę, że mistrzostwa świata będą udane. Jeśli zgłaszamy jakieś uwagi, to po to, aby urządzić najlepszą imprezę w historii – uśmiechał się.

Więcej w serwisie sport.pl
Autor: Maciej Blaunt

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-04-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved