Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Andre Meyer: Macie wszystkiego aż za dużo

Andre Meyer: Macie wszystkiego aż za dużo

fot. FIVB

W związku z Mistrzostwami Świata 2014 w środę odbyła się oficjalna wizytacja katowickiego Spodka przez prezesa PZPS Mirosława Przedpełskiego oraz przedstawicieli FIVB - wiceprezydenta Andre Meyera i II wiceprezydenta, Theofanisa Tsiokrisa.

Jak zapatruje się pan na kwestię organizacji tak dużej imprezy, jaką są Mistrzostwa Świata?

Mirosław Przedpełski: – Organizowanie imprezy w sześciu miastach jest przedsięwzięciem ogromnym; tylko EURO można z nim porównać. Pierwszy raz w Polsce ma miejsce coś takiego. Teraz co prawda będziemy gościć tu, w Katowicach, Ligę Światową, ale to są tylko trzy dni, kilka meczów, a mistrzostwa świata to kwestia o wiele większa i wymaga większych nakładów pracy. Będą trwały dwa tygodnie.

Co zdecydowało o tym, że to Katowice będą jednym z gospodarzy MŚ?Katowice są dla mnie kolebką siatkówki. Najważniejsi oczywiście są dla nas kibice, ale walory techniczne Spodka także są bardzo ważne. Jest bardzo dobrą halą do organizacji takich przedsięwzięć i w dodatku dla nas szczęśliwą, więc może tutaj coś wygramy.

A jak się do tego wszystkiego ma kwestia umowy z Polsatem, który nabył prawa do transmisji?

Dzięki Polsatowi, co jest bardzo ważne, te mistrzostwa świata są w Polsce. Zakupił on prawa telewizyjne i marketingowe. Oczywiście można mówić o tym, że ta akurat stacja w całej rozciągłości nie jest dostępna dla wszystkich kibiców, mówię tu o Polsacie Sport, ale wszystkie mecze naszej reprezentacji będą transmitowane w paśmie ogólnodostępnym. Nie powinno być większych ograniczeń, w końcu ta stacja przyłożyła się ogromnie do rozpropagowania siatkówki w Polsce.

Mimo wszystko wciąż nie można powiedzieć, że siatkówka jest sportem narodowym Polaków.

Piłka nożna jest to ewenement na świecie; robi ją ktoś inny, nie my, wiele krajów się nią zajmuje. A co do siatkówki, to my narzucamy w ogóle jak to robić i to jest ciekawe. To my jesteśmy krajem, który w dużej mierze rozwija ten sport na świecie. Mamy nadzieję, że to przyciągnie kibiców.

Kto jest pana faworytem do mistrzostwa Polski w tym sezonie?

Byłem na meczu i było troszeczkę dziwnie. Myślę, że będzie mocna walka. Liczę na to, że Skra się obudzi i o zwycięstwie w tegorocznym wydaniu mistrzostw Polski zadecyduje piąte spotkanie.


Czy to, czym dysponuje Polska, jeżeli chodzi o infrastrukturę, hale, sprzęt, jest wystarczające dla FIVB?

Andre Meyer: – Jest nie tylko wystarczające – po prostu tego macie wszystkiego za dużo. Czujemy wręcz zadowolenie z dylematu, którą z kilku naprawdę dobrych hal wybrać na gospodarza mistrzostw świata. Generalnie mogę powiedzieć, że Spodek jest w pełni  wyposażony we wszystko, czego potrzebują zawodnicy i sam turniej. Nie będzie żadnych problemów z rozegraniem tu mistrzostw świata.

Czy występują na tym etapie jakiekolwiek problemy z halą?

Większych nie. Odwiedziliśmy wszystko w hali w Katowicach i oprócz małego mankamentu technicznego – władze muszą po prostu przedzielić salę treningową na pół, by grające drużyny się nie widziały, wszystko jest w porządku. Nie może być także możliwości umieszczenia strefy mieszanej na antresoli, gdyż wypadałaby ona zbyt blisko kibiców. Sam hotel dla działaczy, zawodników i obiekt w pozostałych kwestiach spełnia wszystkie nasze oczekiwania.

Można więc powiedzieć, że sprawdzamy się jako współpracownik FIVB?

Mamy nadzieję, że Mistrzostwa Świata 2014 nie będą ostatnią okazją do tak bliskiej współpracy z PZPS i wrócimy tu jeszcze kiedyś.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-04-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved