Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zaytsev oficjalnie w Maceracie, Quiroga w Brazylii

Zaytsev oficjalnie w Maceracie, Quiroga w Brazylii

fot. archiwum

- Rzym pozostanie w moim sercu, lecz zdecydowałem, iż chcę teraz grać dla Maceraty - tłumaczył swą decyzję o odejściu z M. Roma Ivan Zaytsev. Barwy klubowe w przyszłym sezonie zmieni też Rodrigo Quiroga, który związał się umowa z Vivo Minas.

 

To, o czym mówiło się już od dawna, zostało oficjalnie potwierdzone. We wtorek w Rzymie odbyła się konferencja prasowa, na której Ivan Zaytsev ogłosił, iż po czterech latach (2008-2012) opuszcza M. Roma Volley i od przyszłego sezonu reprezentował będzie barwy Lube Banca Marche Macerata. – Rzym na zawsze pozostanie w moim sercu, lecz otrzymanie przed miesiącem ofert z Trydentu i Maceraty było moją życiową szansą. Musiałem wybrać jedną z nich i zdecydowałem, iż chcę grać w Maceracie, z którą związałem się trzyletnim kontraktem – powiedział Ivan Zaytsev.

Barwy klubowe w nadchodzącym sezonie zmieni także Rodrigo Quiroga. Ten dwudziestopięcioletni przyjmujący swą karierę rozpoczynał w argentyńskim Club de Amigos, po czym przez trzy lata grał w Serie A2, w takich zespołach jak Bassano, Catania czy Edinese. W 2009 roku podpisał umowę z Tonno Callipo Vibo Valentią, z którą pożegnał się już 21 listopada 2009 r. i przeniósł się do irańskiego Kaleh Mazandaran VC, a kolejny sezon spędził w Iraklisie Saloniki, po czym zdecydował się na powrót do Włoch i związał się kontraktem z tegorocznym beniaminkiem, CMC Ravenna. Niezadowalające wyniki klubu oraz nie najlepsza dyspozycja i brak stałego miejsca w wyjściowym składzie zmusiły Quirogę do rozwiązania umowy już 24 stycznia tego roku i przeniesienia się do Fenerbahce Stambuł. Po zaledwie trzech miesiącach gry w Turcji kapitan reprezentacji Argentyny ponownie zdecydował się zmienić barwy klubowe i tym razem zagra w Brazylii, w ekipie Vivo Minas, która bieżący sezon zakończyła na trzeciej pozycji w tabeli i w której grają obecnie takie gwiazdy jak Marcelo Elgarten, Henrique Randow, Samuel Fuchs czy młody Lucarelli, dopiero stawiający pierwsze kroki w reprezentacji prowadzonej przez Bernardo Rezende.źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-04-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved