Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mateusz Leszczawski: Walczymy tylko o zwycięstwo

Mateusz Leszczawski: Walczymy tylko o zwycięstwo

fot. archiwum

Przed Siatkarzem decydujące mecze tego sezonu. W weekend wielunianie rozpoczynają rywalizację o trzecie miejsce w pierwszej lidze. O kończącym się sezonie opowiedział rozgrywający drużyny, Mateusz Leszczawski.

To twój pierwszy sezon w Wieluniu. Sezon, który zaczął się nerwowo, bowiem wszyscy załapaliście się do Siatkarza w zasadzie w ostatniej chwili. To spowodowało, że ten okres przygotowawczy był ciężki i bardzo krótki. Początek rozgrywek też nie wyglądał najlepiej, aczkolwiek wynik po rundzie zasadniczej nie najgorszy.

Mateusz Leszczawski: Ten słaby początek sezonu był spowodowany tym, że się późno spotkaliśmy. Wiadomo, wszyscy zaczęli już trenować, mieli – można powiedzieć – pół miesiąca treningów i przygotowań za sobą, my się zaczęliśmy dopiero spotykać, poznawać, trenować. Treningi przez pierwsze pół sezonu były ciężkie ze względu na to, że trener przeznaczył ten czas na nadrobienie okresu przygotowawczego. Jednak w połowie sezonu byliśmy w środku tabeli, potem ta cała praca zaowocowała tym, że dostaliśmy się do czwórki.

Pierwszym rozgrywającym i wydawałoby się liderem zespołu jest Bartłomiej Matejczyk, jednak kilka razy dostałeś swoją szansę, czy zmieniając Bartka, czy wychodząc w pierwszej szóstce i nieraz pokazałeś się z bardzo dobrej strony.Dziękuję bardzo za te słowa, jednak myślę, że Bartek nadal jest liderem naszego zespołu. Jest to zawodnik, który ma przeszłość plusligową. Tam sobie dobrze radził, walczył z najlepszymi. Mam się od kogo uczyć, wydaje mi się, że nauczyłem się od niego bardzo dużo w tym sezonie. Wiadomo, uczeń może przerosnąć mistrza i mam nadzieję, że tak zrobię i będę do tego dążył.

Powiedz, ale tak szczerze, jak patrzysz sam na siebie, jak bardzo poprawiłeś swoją formę?

Mogę powiedzieć, że zawdzięczam bardzo dużo naszemu trenerowi, Tomkowi Wasilkowskiemu. Bardzo dużo pracowaliśmy indywidualnie nad techniką, dojściem, nad szybkością tego wszystkiego, żeby to miało ręce i nogi. Ja czuję się na pewno lepszy w tym sezonie i mam zamiar pracować, iść dalej i w przyszłym sezonie myśleć o tym, żeby być pierwszym rozgrywającym. Zawsze chcę iść do przodu. Mam, wydaje mi się, warunki, predyspozycje ku temu i mam nadzieję, że to wykorzystam.

Nie pozostaje mi więc nic innego, jak życzyć powodzenia w dążeniu do celu. Na koniec dopytam jeszcze: przed wami ostatnie mecze w lidze, jak rozumiem, gracie o wygrane.

Oczywiście, walczymy tylko o zwycięstwo, bo w przeciwnym razie po co byłoby grać?

* Rozmawiał Adrian Michałczyk (Radio Ziemi Wieluńskiej)

źródło: radiozw.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-04-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved