Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Mariusz Sordyl wywalczył mistrzostwo Rumunii

Mariusz Sordyl wywalczył mistrzostwo Rumunii

Mariusz Sordyl poprowadził Remat Zalău do obrony tytułu mistrza Rumunii. Podopieczni polskiego szkoleniowca w finale wygrali trzy spotkania z CVM Tomis Constanţa, ostatnie 3:1, i mogli cieszyć się z sukcesu.

Przypomnijmy, Mariusz Sordyl objął funkcję trenera Rematu na początku tego sezonu. Prowadzony przez niego zespół przegrał tylko jeden mecz, właśnie z Tomisem Constanţa w rundzie zasadniczej.

Gospodarze trzeciego spotkania Tomis Constanta lepiej weszli w mecz, uzyskując kilkupunktowe prowadzenie już na początku (6:4, 8:5, 10:5). Przewaga miejscowych utrzymywała się niemal przez całego seta. W końcówce losy tej partii odwrócił Nagy, grając skutecznie w ataku i doprowadzając Remat do triumfu (25:23). Niesieni zwycięstwem siatkarze Sordyla dobrze rozpoczęli drugiego seta (8:4), jednak gospodarze zdołali odrobić straty (13:13). Po chwili Tomis prowadził, ale goście doprowadzili do remisu po 21. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali miejscowi i tym razem oni wygrali 25:23.

Trzecią partię lepiej zaczął Remat, uzyskując czteropunktowe prowadzenie. Jednak dzięki skutecznej grze Maiyo, gospodarze zmniejszyli straty (9:10). W końcówce po ataku Nagy’ego siatkarze z Zalău mieli piłkę setową (24:21). Chwila rozluźnienia sprawiła, że gospodarze doprowadzili do remisu po 24. Podopieczni Mariusza Sordyla zdobyli dwa punkty i wygrali 26:24. Remat od dwupunktowego prowadzenia zaczął czwartą odsłonę tego spotkania. Na drugiej przerwie technicznej to jednak gospodarze prowadzili 16:15. W tym momencie sześć punktów z rzędu zdobyli siatkarze z Zalău (21:16). Gospodarze drobili część strat (21:19), ale to było za mało. Mecz skutecznym atakiem zakończył Nagy i tym samym Remat Zalău po raz trzeci z rzędu zdobył mistrzostwo Rumunii.