Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Artur Augustyn: Cieszę się, że grałem praktycznie cały sezon

Artur Augustyn: Cieszę się, że grałem praktycznie cały sezon

fot. archiwum

- Przede wszystkim cieszę się, że wygrałem rywalizację sportową o miejsce w wyjściowej szóstce, bo to było dla mnie najważniejsze - powiedział Artur Augustyn, który w tegorocznym sezonie PlusLigi był wyróżniającym się zawodnikiem Trefla Gdańsk.

Twój zespół zakończył tegoroczny sezon PlusLigi na 9. miejscu. Jak podsumujesz te rozgrywki w wykonaniu Trefla Gdańsk?

Artur Augustyn:Przed rozpoczęciem rozgrywek liczyliśmy, że uda nam się wywalczyć ósme miejsce. Niestety, kłopoty kadrowe oraz słabsza gra całego zespołu w pierwszej fazie rozgrywek spowodowały, że przegrywaliśmy mecz za meczem. Dopiero pod koniec sezonu nasza gra uległa poprawie i udało nam się zająć 9. miejsce w tegorocznym sezonie PlusLigi. Chciałbym także podziękować kibicom, którzy bardzo licznie przychodzili na nasze spotkania i wspierali nas w każdym momencie. Mam nadzieję, że w następnym sezonie będzie jeszcze lepiej.

Kilka lat grałeś w niemieckiej Bundeslidze. W tym roku zagrałeś w PlusLidze. Jesteś zadowolony ze swojej gry?Przede wszystkim cieszę się, że wygrałem rywalizację sportową o miejsce w wyjściowej szóstce, bo to było dla mnie najważniejsze. Na pewno chciałem również pokazać wszystkim, że można wygrać z rakiem (zawodnik dowiedział się pod koniec 2010 roku, że jest chory na raka – przy. red.) i do tego uprawiać wyczynowo sport, co tu dużo ukrywać, w jednej z najlepszych lig w Europie. Oczywiście ocenę mojej gry pozostawię fachowcom i kibicom, ponieważ ja od tego nie jestem.

Sezon 2011/2012 dla Trefla Gdańsk zakończył się dosyć wcześnie. Macie jeszcze jakieś plany treningowe?

Mamy teraz okres roztrenowania, trenujemy jeden raz dziennie. Chodzimy również na siłownię, kontrakty mamy podpisane do 30. maja, więc zarząd klubu przedstawił nam plan, który jeszcze musimy zrealizować. A w nim są m.in. spotkania z kibicami, sponsorami.

W trakcie sezonu brałeś udział w kilku akcjach charytatywnych. Czy w niedalekiej przyszłości również będziesz się angażował w tego typu akcje?

Powiedziałem sobie, że będę teraz coraz częściej organizował tego typu spotkania. Jeśli wystarczy czasu i pieniędzy, to na pewno w najbliższym czasie zorganizuję przy pomocy innych osób kolejną akcje charytatywną. W tym roku pomagali mi również koledzy z drużyny, którzy chętnie odwiedzali ze mną szpitale. Chodzi o to, aby dzieci, z którymi się spotykamy, przez chwilę mogły zapomnieć o chorobie. Z tego miejsca chciałbym podziękować grupie LOTOS, ponieważ to głównie dzięki tej firmie i kilku innym mogłem organizować kilka akcji charytatywnych.

Wiadomo już, gdzie zagra w następnym sezonie Artur Augustyn?

W tym roku kończy mi się kontrakt z Treflem Gdańsk. Nie wiem, czy zarząd zdecyduje się przedłużyć ze mną umowę. Jestem otwarty na wszystkie oferty i mam nadzieję, że w następnym sezonie również będę mógł występować na parkietach PlusLigi.

*Rozmawiał Przemysław Wróblewski (arturaugustyn.ubf.pl)

źródło: arturaugustyn.ubf.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-04-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved