Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bruno Rezende w Modenie?

Bruno Rezende w Modenie?

fot. archiwum

Rozgrywający Cimed Sky od przyszłego sezonu prawdopodobnie wróci do Serie A i będzie występował w barwach Casy Modena. Jednym z powodów tej decyzji są problemy finansowe dotychczasowego pracodawcy Brazylijczyka.

Klub Cimed Sky dysponował w ostatnich latach jednym z najwyższych budżetów na świecie, dzięki czemu był w stanie zbudować zespół oparty w większości na reprezentantach Brazylii. W ostatnim sezonie barw Cimed bronili między innymi Giba, Murilo, Eder, Gustavo oraz wspomniany Bruno Rezende. Bardzo mocny skład personalny nie przełożył się jednak na wyniki w lidze. Podczas ostatniego sezonu zespół odpadł z rywalizacji o mistrzostwo kraju już w ćwierćfinale, gdzie musiał uznać wyższość rywali z Minas. Brak sukcesów spowodował odejście głównych sponsorów, a co za tym idzie – także kluczowych zawodników. Jednym z nich będzie prawdopodobnie rozgrywający Canarinhos – Bruno Rezende.

Ludzie z Modeny skontaktowali się ze mną. Poziom techniczny ligi włoskiej jest bardzo wysoki i ma mi wiele do zaoferowania. Miałem również telefon z Rosji, gdzie w grę wchodziły spore pieniądze – poinformował jeden z najlepszych rozgrywających na świecie. – Poważnie myślę o wyjeździe, będzie to dla mnie nowe doświadczenie. Myślę, że to jest dobry moment – dodał Bruno.

Brazylijski rozgrywający występował już w ekipie z Modeny podczas fazy play-off w sezonie 2010/11. Zastępował wówczas kontuzjowanego Mikko Esko i zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Wywalczył on z Casą awans do półfinału rozgrywek, gdzie po bardzo wyrównanej rywalizacji musiał uznać wyższość rywali z Trentino. W tym roku Modena zajmowała piątą pozycję po rundzie zasadniczej rozgrywek, jednak w pierwszej fazie play-off przegrała zarówno z Sisley’em Treviso, jak i z Andreoli Latiną, przez co odpadła z walki o scudetto.źródło: gazetaesportiva.net, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-04-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved