Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sebastian Świderski: Mam nadzieję, że Fart będzie się rozwijać

Sebastian Świderski: Mam nadzieję, że Fart będzie się rozwijać

fot. archiwum

- Kończymy sezon na siódmym miejscu. To i tak jest postęp dla tej młodej i nowej drużyny w PlusLidze. Mam nadzieję, że w następnych latach będzie się rozwijała - mówi w wywiadzie dla serwisu plusliga.pl Sebastian Świderski, trener drużyny z Kielc.

Fart Kielce przegrał drugie spotkanie w fazie play-off z AZS-em Częstochowa i zakończył sezon na siódmym miejscu. Przez ostanie cztery tygodnie drużynę prowadził wielokrotny reprezentant Polski, wicemistrz świata z 2006 roku, Sebastian Świderski, który ze względu na kontuzje, z jakimi się zmagał w ostatnim czasie, zdecydował się na zakończenie kariery sportowej. Kielecki zespół prowadził w trzech meczach PlusLigi (przeciwko ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle oraz dwukrotnie przeciwko Tytanowi AZS Częstochowa), a także w sparingu ze PGE Skrą Bełchatów.

Chciałbym podziękować przede wszystkim chłopakom za zaangażowanie, za te ostatnie cztery tygodnie, które wspólnie spędziliśmy, za pracę, którą wykonali. Niestety nie wszystko przez te cztery tygodnie udaje się osiągnąć. Chcę również podziękować prezesowi klubu, który mi zaufał. Niestety nie udało mi się spłacić tego kredytu zaufania. Jednak nikt nie jest nieomylny. To jest sport, ktoś musi przegrać, a ktoś wygrać. Nam się nie udało wygrać, zabrakło trochę szczęścia, zdrowia i umiejętności. A przede wszystkim doświadczenia w końcówkach. Sezon skończyliśmy. Mam nadzieję, ze kibice nas pozytywnie odbiorą, bo ostatnie spotkania były bardzo wyrównane. Walczyliśmy do samego końca. Niestety nie udało się awansować dalej. Kończymy sezon na siódmym miejscu. To i tak jest postęp dla tej młodej i nowej drużyny w PlusLidze. Mam nadzieję, że w następnych latach będzie się rozwijała – mówi Sebastian Świderski.

Były reprezentant Polski z Fartem Kielce pracował zaledwie przez miesiąc. Decyzja o tym, czy w kolejnym sezonie również będzie prowadził ten zespół, nie zapadła. – Za wcześnie by mówić na ten temat. Dopiero co skończyliśmy ligę, także trudno tak na bieżąco, na gorąco odpowiadać na takie pytania. Przyjdzie czas na analizę, na zastanowienie się, na chwile refleksji. Ja i podejrzewam, że zawodnicy również będą musieli trochę ochłonąć. A i włodarze Farta Kielce również, także wszystko przed nami – tłumaczy Świderski.* Autor tekstu: Katarzyna Porębska (plusliga.pl)
** Więcej przeczytasz w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved