Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Adrian Gontariu przenosi się do Rennes Volley 35

Adrian Gontariu przenosi się do Rennes Volley 35

fot. archiwum

W Polsce trwają ostatnie przygotowania do walki o medale, tymczasem francuskie media donoszą o przeprowadzce atakującego Asseco Resovii Rzeszów, Adriana Radu Gontariu, do Bretanii. W przyszłym sezonie Rumun będzie bronić barw Rennes Volley 35.

Wygląda na to, że Adriana Radu Gontariu nie zobaczymy w przyszłym sezonie w zespole Asseco Resovii Rzeszów. Rumun z PlusLigi przeniesie się do francuskiej PRO A. W zespole Rennes Volley 35 zastąpi 31-letniego Czecha, Jaromira Kolacnego. Mierzący ponad 2 metry zawodnik to prawdziwy globtroter. Pierwsze siatkarskie kroki stawiał w Deltacong Tulcea, skąd trafił do Tomisu Constanta. Gontariu ma też na swoim koncie sezon spędzony w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, po którym przeszedł do Remat Zalau oraz mistrzowskie tytuły wywalczone w ekipie z Friedrichshafen. Przed rokiem wraz z Lukasem Tichackiem z Niemiec przeniósł się do Rzeszowa, gdzie o miejsce w wyjściowym składzie rywalizuje z Gyorgy Grozerem.

W Rennes Volley 35 Gontariu nie będzie jedynym obcokrajowcem. Najprawdopodobniej w przyszłym sezonie w ekipie z Bretanii pozostaną Estończycy – Raimo Pajusalu i Keith Pupart oraz Słowak Martin Repak. W szerokiej kadrze Philippe Blain, która przygotowuje się do sezonu reprezentacyjnego, znalazło się dwóch siatkarzy z Rennes – środkowy Romain Vadeleux oraz libero Jenia Grebennikov.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved