Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sławomir Jungiewicz postanowił zakończyć karierę

Sławomir Jungiewicz postanowił zakończyć karierę

fot. archiwum

Sławomir Jungiewicz kilkanaście dni temu przestał przychodzić na treningi Farta, nie pojawił się także w "dwunastce" na mecz z częstochowianami. Decyzję swą tłumaczył tym, iż zamierza zakończyć karierę, klub zaś postanowił rozwiązać z nim kontrakt.

Urodzony 21 czerwca 1989 roku Sławomir Jungiewicz swe pierwsze kroki jako siatkarz stawiał w Czarnych Połaniec. Ten młody atakujący przez rok związany był także z Jadarem Radom, a od 2007 roku, a więc od samego założenia klubu – z Fartem Kielce, w 2009 roku znalazł się też w szerokiej kadrze juniorów na mistrzostwa świata rozgrywane w Indiach. Wszystko wskazuje jednak na to, iż ten dwudziestotrzylatek postanowił rozstać się z Fartem i zakończyć swoją siatkarską karierę. Zaczęło się od tego, iż Jungiewicz przestał przychodzić na treningi, przez co nie znalazł się także w meczowej dwunastce podczas rywalizacji z AZS Częstochowa. – Daliśmy sobie czas do namysłu, ale chyba nic z tego nie będzie i w tym tygodniu rozwiążemy kontrakt. Siłą nie zmuszę go przecież do treningów, choć to chłopak o wielkim potencjale i mógłby nawet grać w reprezentacji. Ale widocznie przestało go cieszyć to, co robi. Jego wybór – ocenił Mirosław Szczukiewicz, prezes Farta. Ostatni raz z prezesem Szczukiewiczem Sławomir Jungiewicz rozmawiał przed pierwszym spotkaniem kielczan z częstochowianami, od tego czasu z siatkarzem nie ma żadnego kontaktu – nie pojawia się klubie, ani nie odbiera telefonów.

To jednak nie koniec problemów kadrowych Farta. Z klubem pożegnał się bowiem Wiesław Popik, a pierwszy trener, Sebastian Świderski, ma ważny kontrakt jedynie do końca sezonu, podobnie zresztą jak i większość zawodników. Jedynie Maciej Pawliński, Xavier Kapfer, Michał Żurek, Jan Król oraz Rafał Sokołowski mają kontrakty obowiązujące ich jeszcze na kolejny rok. Prezes Szczukiewicz, mimo wielu pytań, unika jednakże składania deklaracji odnośnie kompletowania kadry na nadchodzący sezon. – Z kadrowymi decyzjami wstrzymamy się jeszcze z 10 dni. Trudno mi powiedzieć, kto zostanie. Będziemy rozmawiać i z trenerem Świderskim, i z zawodnikami – zakończył.

źródło: echodnia.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-04-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved