Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Siódemka postawiła kropkę nad „i”, ekstraklasa w Legionowie

Siódemka postawiła kropkę nad „i”, ekstraklasa w Legionowie

fot. Piotr Kucza

Mocnym akcentem siatkarki Siódemki Legionovia Legionowo przypieczętowały awans do ekstraklasy. W trzecim spotkaniu play-off podopieczne Wojciecha Lalka bardzo łatwo poradziły sobie z Piecobiogazem Murowana Goślina.

Legionowianki w Murowanej Goślinie stanęły przed ogromną szansą postawienia przysłowiowej kropki nad „i" w walce o PlusLigę Kobiet. Z kolei podopieczne Iriny Archangielskiej po dwóch porażkach na Mazowszu chciały za wszelką cenę doprowadzić do remisu w rywalizacji i za kilka dni na decydujący o awansie mecz udać się do Legionowa. O jaką stawkę toczyło się to spotkanie, pokazały już pierwsze akcje. Oba zespoły, bardzo skoncentrowane, od pierwszego gwizdka sędziego szły niemal punkt za punkt. Dopiero przy stanie 13:12 przyjezdne zaczęły uciekać rywalkom. Kiedy na zagrywce stanęła Małgorzata Skorupa, z jednopunktowej przewagi zrobiło się pięć oczek zapasu legionowianek (18:13). Siatkarki Siódemki do końca kontrolowały już wydarzenia na boisku. Co prawda wynik pierwszej partii starały się potężnymi atakami ze skrzydeł zmienić Alicja Malinowska i Kinga Hatala, ale przyjezdne pewnie zakończyły seta, wygrywając 25:18.

W drugiej partii wyrównana walka toczyła się przez pierwszych sześć akacji. Przy stanie 3:3 na środku idealnie została „obsłużona" Skorupa, a po serii błędów miejscowych przy stanie 3:7 na podwójną zmianę zdecydował się asystent Archangielskiej – Nicola Vettori. W miejsce grającej trenerki Piecobiogazu i Malinowskiej na boisku pojawiły się Gabriela Jasińska i Gabriela Buławczyk. Jednak zamierzenia szkoleniowca nie odbiły się na obrazie gry, a przewaga legionowianek wciąż rosła. Goślinianki z najwyższym trudem radziły sobie z kąśliwymi zagrywkami Anny Sołodkowicz i Marty Łukaszewskiej, co bardzo szybko przełożyło się na wynik, jednak popularne „Piecyki" nie zamierzały łatwo się poddawać. Przy stanie 8:17 w polu serwisowym stanęła Malinowska i gdy na tablicy było 12:17, o pierwszy czas dla zespołu poprosił Wojciech Lalek. „Piach z trybów" Siódemki lekko przeczyściła Sołodkowicz (18:12), ale po chwili przewaga legionowianek stopniała do zaledwie dwóch punktów (18:16). Spory w tym udział Malinowskiej oraz Magdaleny Fedorów, która była nie do zatrzymania na środku siatki. Kiedy zapowiadało się, że oba zespoły zgotują emocjonującą końcówkę, z gospodyń zeszło powietrze. Przy stanie 20:17 kontrę dla legionowianek wygrała Sołodkowicz, w kolejnej akcji Jolanta Studzienna zablokowała Beatę Strządałę, a gdy w ataku pomyliła się Agata Skiba, przyjezdne prowadziły 24:18. Partia zakończyła się wynikiem 25:19.

Wydawać się mogło, że dwusetowa przewaga nieco uspokoi legionowianki, ale nic podobnego. Podopieczne Wojciecha Lalka dalej konsekwentnie realizowały założenia meczowe, otwierając trzecią odsłonę meczu wynikiem 7:1. Po bloku Studziennej na Paulinie Raś było już 12:3. Goślinianki co prawda odrobiły dwa punkty po ataku Skiby i bloku Malinowskiej, ale gdy na skrzydle pomyliła się Strządała, ekipa gości miała już dziesięć punktów przewagi (15:5), a po kolejnym błędzie miejscowych prowadzenie przyjezdnych wzrosło do trzynastu oczek (21:8). Wówczas jednak zespół Siódemki stanął w miejscu, co skrupulatnie zaczęły wykorzystywać siatkarki z Wielkopolski. Archangielska wygrała pojedynek na siatce z Sołodkowicz, asem serwisowym popisała się Raś i przy stanie 21:11 na niemoc swoich zawodniczek zareagował trener Lalek, prosząc o czas dla zespołu. Po wznowieniu obraz gry się nie zmienił. W natarciu nadal były goślinianki (13:21). Chwile słabości legionowianek przełamała jednak Kinga Bąk (22:13), a wynik seta potężnym zbiciem ze skrzydła ustaliła Łukaszewska (25:14).Siódemka Legionovia Legionowo awansowała bezpośrednio do ekstraklasy. W gronie najlepszych drużyn w Polsce mogą się również znaleźć siatkarki Pieciobiogazu Murowana Goślina. Jednak aby tak się stało, podopieczne Iriny Archangielskiej muszą wygrać baraż z 9. zespołem PlusLigi Kobiet – AZS-em Białystok.

MVP spotkania wybrano środkową legionowianek, Małgorzatę Skorupę.

KS Piecobiogaz Murowana Goślina – Siódemka Legionovia Legionowo 0:3
(18:25, 19:25, 14:25)

stan rywalizacji: 3:0 dla Siódemki Legionovia

Składy zespołów:
Piecibiogaz:
Fedorów, Raś, Skiba, Malinowska, Strządała, Archangielskaja, Śliwa (libero) oraz Hatala, Jasińska, Buławczyk i Trojan
Siódemka: Bąk, Sołodkowicz, Skorupa, Studzienna, Łukaszewska, Plebanek i Siwka (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-04-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved