Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Mariusz Kowalski: Celem nadal jest awans

Mariusz Kowalski: Celem nadal jest awans

fot. archiwum

Avia Świdnik jest w ciężkiej sytuacji. W rywalizacji play-off czwartej grupy II ligi mężczyzn siatkarze Mariusza Kowalskiego przegrywają już 0:2 z drużyną z Rzeszowa. - Wierzę w mój zespół - mówi szkoleniowiec świdniczan.

W dwóch pierwszych potyczkach w fazie play-off z AKS-em Rzeszów zawodnikom Avii Świdnik udało się wygrać jedynie seta. Po drugiej przegranej zarząd klubu spotkał się z trenerem Kowalskim.To była krótka, ale bardzo treściwa rozmowa. Władze przypomniały, że nadal celem jest awans – powiedział w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim trener Avii.

W obu spotkaniach momenty dobrej gry świdniczanie przeplatali długimi przestojami. Przyjmujący zespołu Rafał Grosik przyczyn porażek upatruje w braku formy. – Nie trafiliśmy z formą. Widać to było po naszej grze. Nie wyszła nam zagrywka, słabo zagraliśmy w bloku. Wiedzieliśmy, jak atakują skrzydłowi Rzeszowa, a mimo to piłki przechodziły przez nasz blok – zauważył zawodnik.

Problem leży w głowach zawodników – zaopiniował z kolei szkoleniowiec. – Wszystko wskazuje na to, że zespół nie wytrzymał presji finału – dodał. W Świdniku wszyscy mieli jednak od dawna jasno określony cel – awans do pierwszej ligi, a zespół razem z rzeszowianami przewodził grupie czwartej. Na zakończenie rundy zasadniczej Avia zajmowała drugą lokatę w grupie, z dwoma punktami straty do AKS-u.Z rzeszowianami Avii w tym sezonie grało się trudno, jednak świdniczanie pokazali już, że potrafią wygrać z nimi na własnym parkiecie. W ich pierwszej potyczce w sezonie pokonali ich w tie-breaku. – Przygotowaniem i umiejętnościami nie odstajemy od rezerw Resovii. Zdaję sobie sprawę, że z każdym dniem presja będzie coraz większa, ale inaczej być nie może. Wierzę w mój zespół. Stać nas na wygranie u siebie – zapewnił trener Kowalski.

źródło: Dziennik Wschodni, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-04-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved