Strona Główna > Aktualności > inne > ŁKSG Inwemer mistrzem Polski do lat 21 osób niesłyszących

ŁKSG Inwemer mistrzem Polski do lat 21 osób niesłyszących

Siatkarze ŁKSG Inwemer kolejny raz na najwyższym stopniu podium. Tym razem w kategorii wiekowej do 21 lat. W turnieju rozgrywanym w Raciborzu powtórzył się finał z przed roku. ŁKSG Inwemer zrewanżował się siatkarzom z Przemyśla.

W turnieju wzięło udział osiem zespołów: z Przemyśla, Lublina, Szczecina, Lublińca, Łodzi, Raciborza, Olecka i Poznania.

W fazie grupowej finaliści poprzednich mistrzostw wygrali pewnie wszystkie swoje mecze bez straty seta. Natomiast rywalizacja o awans z drugich miejsc w grupach była dużo bardziej zacięta. W meczach półfinałowych spotkały się drużyny UKSN Niedźwiadek Przemyśl z Odrą Racibórz oraz ŁKSG Inwemer ze Spartanem Lublin i tu znów faworyci wygrali „do zera". Znacznie więcej emocji było w spotkaniach o III miejsce i w finale.

W finale pocieszenia Odra Racibórz podejmowała Spartana Lublin i podobnie jak rok wcześniej, lepsi okazali się lublinianie. W pierwszym secie gospodarze turnieju byli bardzo spięci. Dość łatwo przegrali 18:25. Drugi set był bardzo wyrównany, a w końcówce lepsi okazali się siatkarze z Raciborza, wygrywając 26:24. W decydującym, trzecim secie mocniejsi byli zawodnicy Spartana Lublin, wygrywając 15:11 i cały mecz 2:1.

Ostatni mecz był „wisienką na torcie" turnieju. Siatkarze z Łodzi i Przemyśla, podobnie jak przed rokiem, zgotowali kibicom bardzo ciekawe i dramatyczne widowisko. Pierwszego seta, głównie dzięki mocnej zagrywce, wygrał ŁKSG Inwemer (25:22). Druga odsłona była popisem gry obronnej jednego i drugiego zespołu. Przemyśl znacznie poprawił przyjęcie i niemal każdą zagrywkę przyjmował „w punkt", słabiej spisywał się za to w ataku. Łodzianie natomiast bronili się efektownymi paradami i wyprowadzali skuteczne kontry. Set zakończył się wynikiem 26:24 na korzyść Przemyśla. Trzecia, decydująca partia była kontynuacją walki punkt za punkt. Przez większość seta żaden zespół nie mógł wypracować przewagi. W końcówce dały o sobie znać ogromne nerwy i zmęczenie. Przemyślanie zepsuli dwie zagrywki z rzędu. Siatkarze z Łodzi wykazali się większym opanowaniem i wygrali seta 17:15 i tym samym zdobyli upragniony puchar.

ŁKSG Inwemer wystąpił w składzie: Jakub Miśkiewicz, Dawid Puszczyński, Rafał Abramiec, Tomasz Jagodziński, Artur Langos, Piotr Maciejewski, Konrad Wiśniewski, Daniel Fajga, Mariusz Kocoń, Marcin Pieńkowski – trener.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany grający w ŁKSG Inwemer – Artur Langos.

źródło: inf. prasowa