Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Siergiej Owczynnikow ogłosił kadrę – w niej 5 rozgrywających

Siergiej Owczynnikow ogłosił kadrę – w niej 5 rozgrywających

fot. archiwum

Trener reprezentacji Rosji ogłosił 22 nazwiska zawodniczek, które będą brane pod uwagę na wyjazd na turniej kwalifikacyjny do IO, który odbędzie się na początku maja w Ankarze. Co ciekawe, w kadrze Siergieja Owczynnikowa jest aż pięć rozgrywających.

Selekcjoner żeńskiej reprezentacji Rosji ogłosił 22-osoby skład, który będzie brany pod uwagę w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, jaki odbędzie się w dniach 1-6 maja w Ankarze. Z szerokiej kadry wypadły atakujące Olga Fatiejewa, Olga Bukriejewa i Nelli Alisziewa, przyjmujące Jelena Konstantinowa, Ksenia Naumowa i Daria Pisarienko oraz libero Daria Wekszina.

Co ciekawe, w kadrze 22 zawodniczek znajduje się aż pięć rozgrywających. – To zabezpieczenie w wypadku kontuzji – tłumaczy trener Siergiej Owczynnikow.Zawodniczki, które mamy na tej pozycji, nie wszystkie są w pełni sprawne. Starcewa dopiero co wznowiła treningi po urazie. O tym, czy będzie mogła grać, będziemy wiedzieli po 10 kwietnia. Nie wszystko jest jeszcze w porządku z kolanem Uraliewej. Tu decyzji lekarzy spodziewamy się 8 kwietnia – tłumaczy selekcjoner.

Planujemy jeszcze przed turniejem kilka sparingów. Wybieramy się na obóz do Polski, tam naszym przeciwnikiem będzie m.in. Chorwacja, która wprawdzie też wybiera się na ten turniej, ale będzie grała w innej grupie – mówi Owczynnikow. Rosjanki w grupie rywalizować będą z Polską, Holandią i Serbią. W drugiej zagrają Niemcy, Chorwacja, Turcja i Bułgaria.Kadra Rosji siatkarek:

rozgrywające:
Jewgienia Starcewa, Wiera Uljakina, Anna Matienko, Irina Uraliewa i Marina Akułowa

środkowe:
Maria Borodakowa, Regina Moroz, Julia Sedowa, Maria Duskriadczenko i Julia Merkułowa

atakujące:
Jekaterina Gamowa, Natalia Gonczarowa i Daria Stoliarowa

przyjmujące:
Ljubow Sokołowa, Tatiana Koszeliewa, Jewgienia Estes, Wiktoria Rusakowa, Liesia Machno i Jana Szerbań

libero:
Swietłana Kriuczkowa, Jekaterina Kabeszowa i Wiktoria Kuzjakina

 

źródło: inf. własna, sport-express.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-04-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved