Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Buszek: Nie lekceważymy zespołu z Częstochowy

Rafał Buszek: Nie lekceważymy zespołu z Częstochowy

fot. archiwum

- Sezon trochę daje w kość. Każdy jest zmęczony po treningu. Wiadomo, to już ta ostatnia faza sezonu i już trochę meczów mamy w nogach. Jednak nadal dajemy z siebie wszystko - mówi przed meczem z AZS-em Częstochowa Rafał Buszek, przyjmujący Farta Kielce.

Siatkarze Farta Kielce przygotowują się do pierwszego spotkania o miejsca 5-8. W środę podejmować będą zdobywcę Pucharu Challenge, zespół AZS-u Częstochowa. – Na pewno nie lekceważymy zespołu z Częstochowy – mówi przyjmujący Farta, Rafał Buszek.To jest jedno z ważniejszych dla nas spotkań. Musimy zagrać naprawdę dobrą siatkówkę, żeby wygrać, bo Częstochowa pokazała, że potrafi grać i zdobyła Puchar Challenge.

O tym, że podopieczni trenera Marka Kardosa nie są łatwym przeciwnikiem, kielczanie na pewno doskonale wiedzą. Mimo to są przed tą rywalizacją dobrej myśli i będą starali się pokazać częstochowianom, że broni jeszcze nie złożyli. – Trenowaliśmy dużo własnej gry i na tym się skupiamy. Jeśli my będziemy grać dobrze, to spotkanie powinno potoczyć się po naszej myśli. Nie możemy popełniać błędów i musimy grać skutecznie, to trzeba wytrenować – mówi Buszek, który wrócił do pełnych treningów całkiem niedawno. – Miałem trochę problemów ze zdrowiem, wynikających z przemęczenia. Teraz jest już lepiej. Miałem trochę przerwy w trenowaniu i teraz mam nadzieję, że szybko wrócę do formy – twierdzi zawodnik.

Siatkarze Farta z pewnością chcieliby wywalczyć piąte miejsce w PlusLidze, premiowane awansem do europejskich pucharów. Jednak nawet szóste miejsce też już będzie sporym sukcesem kielczan i poprawieniem 7. miejsca, jakie zajęli po rundzie zasadniczej. – Takie było założenie przed sezonem i wciąż jest to realne. Jest dobra atmosfera, wszyscy wiemy o co gramy i trenujemy na sto procent, by nie oddać meczu bez walki – zapewnia Rafał Buszek.Rozmawiał Karol Macek – Radio Planeta Kielce

źródło: inf. własna, Radio Planeta Kielce

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-04-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved