Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Juniorzy na remis z Czechami

Juniorzy na remis z Czechami

fot. archiwum

Reprezentacja Polski juniorów rozegrała dwa mecze kontrolne z rówieśnikami z Czech. Sparingi z kadrą naszych południowych sąsiadów to kolejny etap przygotowań do mistrzostw Europy. Obydwie drużyny podzieliły się wygranymi.

We wtorek Polacy pewnie wygrali z Czechami, oddając przeciwnikom jedynie premierowego seta. – W miarę upływu czasu rosła przewaga polskiego zespołu. Znakomicie funkcjonował blok i tym elementem polski zespół zdobył 18 punktów. Drużyna była oparta na uczniach spalskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz zawodnikach, którzy przyjechali z klubów m.in. Częstochowy, Olsztyna, Piły. Kadrowicze przed tym spotkaniem razem krótko trenowali. Nasz zespół przygotowuje się do mistrzostw Europy juniorów w Gdyni, a ekipa czeska do kwalifikacji do tego czempionatu – powiedział szef pionu szkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej Włodzimierz Sadalski.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Łukasz Zugaj.

Polska – Czechy 3:1
(22:25, 32:30, 25:16, 25:22)Polska: Janusz, Muzaj (17), Superlak (7), Grzechnik (5), Urbanowicz (9), Wiese (3), Luks (libero) oraz Zugaj (6), Stolc (7), Bednorz, Bołądź i Kamiński

Dzień później obydwie ekipy zmierzyły się ponownie, tym razem w Rzeczycy. To spotkanie było bardziej wyrównane, jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że obydwie ekipy wystąpiły w mocno zmienionych składach. Sztab szkoleniowy chciał sprawdzić jak najwięcej zawodników. Kadra przygotowuje się do mistrzostw Europy juniorów, które rozegrane zostaną na przełomie sierpnia i września w Gdyni. W meczu w Rzeczycy było sporo walki. Gospodarze nie uniknęli też błędów – zepsuli 29 zagrywek.

Polska – Czechy 1:3
(21:25, 25:18, 23:25, 24:26)

Polska: Janusz, Muzaj (18), Bieniek, Kamiński (9), Bednorz (9), Wiese, Kołodziej (libero) oraz Bołądź, Wolański, Orczyk, Superlak, Grzechnik i Urbanowicz

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-04-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved