Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Jolanta Studzienna: Zespołowość jest konieczna w tym sporcie

Jolanta Studzienna: Zespołowość jest konieczna w tym sporcie

fot. archiwum

- Murowana Goślina jest bardzo dobrym zespołem, który prowadzi trener i klasowa rozgrywająca w jednym, dlatego u nich na parkiecie będą jeszcze groźniejsze - mówi Jolanta Studzienna z Siódemki Legionovia, która prowadzi w finale I ligi kobiet 2:0.

Na swojej pozycji jest pani dla klubu ważnym ogniwem. Wytrzymuje pani presję w tych decydujących momentach?

Jolanta Studzienna:Presja jest nieodzownym elementem w sporcie i nie da się bez niej startować. Jak byłam młodsza, było więcej strachu przed ważnymi meczami niż teraz, ale z doświadczenia wiem, że im więcej rozegra się takich ważnych meczów, tym bardziej ta adrenalina robi się motywującą pozytywnie. Poza tym jak się już stoi na boisku, to jest tylko siatka, piłka i przeciwnik. Nic więcej nie jest ważne.

Za wami niezwykły okres, ale teraz wszystko zaczęło się jakby od nowa. Co sądzi pani o finałowych meczach sezonu, ale tych, które przed nami?Oby to był jeden (śmiech). Ale tak poważnie, to Murowana Goślina jest bardzo dobrym zespołem, który prowadzi trener i klasowa rozgrywająca w jednym, dlatego na pewno u nich na parkiecie będą jeszcze groźniejsze. W meczach w naszej hali mój zespół zagrał naprawdę fajne zawody, zespołowo i równo, także super sprawa. A liga niestety takie ma zasady, że gramy dwie rundy, a potem w play-off wszystko zaczyna się od nowa bez żadnego bonusu.

Co uważa pani za najmocniejsze strony zespołu?

Myślę, że dużą zaletą tego zespołu jest to, że wszystkie dziewczyny wzajemnie się uzupełniają i jak jednej coś nie wyjdzie, to druga stara się naprawić. I tak w każdej akcji. Naprawdę zespołowość jest konieczna w tym sporcie i u nas ją widać. A jak nic nie idzie, to wkracza nasz trener i stawia nas do pionu.

Kibice w Arenie dopisują wyjątkowo. Coraz lepiej dopingują. Ostatnio coraz więcej na trybunach znanych ludzi ze środowiska, celebrytów, sportowców innych dyscyplin i polityków… Słowem moda na siatkówkę w Legionowie jest. To pomaga, czy raczej utrudnia grę?

Jak się wychodzi na boisko, to się nie myśli kto siedzi na trybunie, ale na pewno jest to fantastyczna sprawa, że naszą drużynę dostrzeżono i dużo ludzi chce przyjść zobaczyć kim jesteśmy, jaki klub tworzymy. Myślę, że nasi włodarze mogą być zadowoleni. A kibice są super, najlepsi w Polsce, na dobre i na złe. Dziękujemy wam bardzo za wszystko!

Czy będziecie się jakoś specjalnie przygotowywać do wyjazdowych gier? Dwa tygodnie to sporo czasu…

To już jest rola kadry trenerskiej, ale na pewno przez to, że ta przerwa jest dwutygodniowa, to atmosfery świąt raczej nie poczujemy, bo wolnego nie będzie. Ale taka jest nasza praca przez całą ligę. Czekałyśmy na ten moment, więc coś trzeba poświęcić, żeby osiągnąć cel obrany na początku sezonu. Święta będą dla nas jak osiągniemy sukces.

źródło: lts.legionovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-04-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved