Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Alessandro Chiappini: Chciałbym nadal trenować ten zespół

Alessandro Chiappini: Chciałbym nadal trenować ten zespół

fot. archiwum

- Nie zdecydowałem jeszcze, czy opuszczam to miasto. W przyszłym sezonie Trefl będzie grał w Lidze Mistrzyń. Jeśli projekt będzie kontynuowany, to może tu powstać nowy, ciekawy zespół - mówi Alessandro Chiappini, który z Atomem Trefl Sopot zdobył tytuł mistrza Polski.

Dla mnie to było ważne doświadczenie. Znalazłem tutaj dobrą organizację, dobrze zbilansowane zespoły – mówi o swoim pobycie w Polsce trener Atomu Trefl Sopot, Alessandro Chiappini. Oczywiście, są kluby, które walczą o tytuły i o utrzymanie. Po tych dwóch sezonach nauczyłem się, że jeśli nie jest się dobrze przygotowanym, to nie osiągnie się zamierzonego poziomu. W ubiegłym sezonie tylko my wygraliśmy dwukrotnie z drużyną AZS-u Białystok, a inne, silne zespoły przegrywały z nią jeden mecz. To dziwne, bo na końcu Białystok walczył o utrzymanie. W tym sezonie w półfinałach i finałach musieliśmy grać na bardzo wysokim poziomie – twierdzi szkoleniowiec na łamach Dziennika Bałtyckiego.

Jeszcze nie tak dawno w kontekście sopockiego zespołu głośno było o kłopotach finansowych, z drużyny odchodziły kolejne siatkarki. – Powoli zaczęliśmy zapominać o kłopotach. Skupiliśmy się na swoich obowiązkach, na siatkówce. Zrozumieliśmy, że każdy musi za każdego wziąć odpowiedzialność. W ten sposób udało nam się stworzyć ścisły związek. Uwierzyliśmy, że mimo problemów nadal możemy zrobić coś ważnego – opowiada włoski trener mistrzyń Polski. – Nasze zwycięstwo odbiło się dużym echem. Nie spodziewałem się tylu gratulacji płynących m.in. z Włoch. Media również wiele pisały o mistrzostwie. To dla nas duże uznanie.

Najwięcej emocji teraz budzą decyzje Alessandro Chiappiniego dotyczące jego przyszłości. Pojawiła się już informacja o jego odejściu do ligi azerskiej, jednak nic nie jest jeszcze przesądzone. – Mam propozycje z Azerbejdżanu i z Włoch. Mija już 6 lat, odkąd pracuję poza swoim krajem. Czasami czuję, że chciałbym wrócić. Czekam jednak na najlepszą propozycję, bo jestem profesjonalistą. Siatkówka jest moją pracą, życiem, pasją – mówi Chiappini. – Stworzyliśmy mieszankę młodych zawodniczek z takimi, które mają już międzynarodowe doświadczenie. W krótkim czasie udowodniły one wiele. Myślę, że przy niewielkich zmianach ten zespół stać na wiele w przyszłym sezonie. Chciałbym nadal go trenować – dodaje włoski szkoleniowiec.Cały wywiad Rafała Rusieckiego w Dzienniku Bałtyckim

źródło: Dziennik Bałtycki, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-04-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved