Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Tadeusz Kupidura kończy z siatkówką, radomianki bez sponsora

Tadeusz Kupidura kończy z siatkówką, radomianki bez sponsora

fot. archiwum

Bardzo trudne zadanie stoi przed działaczami Jadaru AZS Politechnika Radom. Ze wspierania klubu w dniu dzisiejszym wycofał się sponsor strategiczny - firma Jadar. Czy decyzja Tadeusza Kupidury oznacza koniec żeńskiej siatkówki w Radomiu na poziomie I ligi?

AZS Politechnika Radom debiutował w tym sezonie w rozgrywkach pierwszoligowych. W mieście udało się zbudować zespół w oparciu o zawodniczki z PlusLigową przeszłością oraz doświadczonego trenera. Po cichu liczono, że beniaminek z Mazowsza aktywnie włączy się w walkę o play-off, skończyło się na 6. miejscu, co odebrano jako lekkie rozczarowanie. W następnym roku miało być lepiej. Włodarze Jadaru AZS chcieli ustalić budżet klubu pod koniec marca, rozpoczynając rozmowy z zawodniczkami. – Czekaliśmy na decyzję pana Kupidury, która miała zapaść w połowie marca. Prezes poinformował nas, że potrzebuje kilku dni do namysłu i swoje stanowisko przedstawi nam na początku kwietnia – mówił kilka dni temu Robert Grzanka, dyrektor sportowy klubu.

Dzisiaj Tadeusz Kupidura pojawił się na porannym treningu siatkarek z Radomia, informując o tym, że zamierza się wycofać ze sponsorowania siatkówki. – Stawia nas to w bardzo trudnej sytuacji – mówi zaskoczony Robert Grzanka. – Faktycznie firmy Jadar i Techmatik nie będą naszymi sponsorami w przyszłym sezonie. O swojej decyzji pan Kupidura poinformował zarówno klub, jak i prezydenta miasta – dodaje. Wycofanie się Kupidury z siatkówki w Radomiu nie przesądza, iż akademiczki nie przystąpią w przyszłym sezonie do rozgrywek I ligi kobiet. – Klub może dalej funkcjonować. Za przysłowiową „złotówkę” możemy odkupić udziały prezesa Kupidury – tłumaczy dyrektor sportowy. – Chcemy uratować I ligę w mieście, być może uda się nakłonić sponsora do zmiany decyzji. Jeżeli nie, wówczas będziemy poszukiwać nowych sponsorów strategicznych – zakończył szef Jadaru AZS Politechnika Radom.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved