Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Krzysztof Zapłacki: Młoda Liga to wspaniała inicjatywa

Krzysztof Zapłacki: Młoda Liga to wspaniała inicjatywa

fot. archiwum

- Bardzo chciałbym uczestniczyć w przyszłych rozgrywkach Młodej Ligi. Według mnie jest to wspaniała inicjatywa, która pozwala rozwijać się młodym siatkarzom - mówi Krzysztof Zapłacki, przyjmujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Sezon 2011/12 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zakończyła na 5. miejscu. Jednak wasze aspiracje były trochę wyższe, prawda? Bowiem przed rozpoczęciem rozgrywek mówiło się wiele, że faza play-off to plan minimum.

Krzysztof Zapłacki: –  Dokładnie, faza play-off była naszym celem minimum w tym sezonie. Zespół został przebudowany i wzmocniony w porównaniu do poprzednich rozgrywek. Ciężko pracowaliśmy przed rozpoczęciem i w trakcie sezonu, aby rozwijać się i osiągnąć jak najlepszy rezultat.

Rozgrywki rozpoczęliście dość dobrze, utrzymywaliście się w czwórce najlepszych drużyn. Wasza zwycięska passa została przerwana w 10. kolejce w meczu z Fartem Kielce, przegranym 1:3. Kolejny mecz udało się wygrać dopiero w 17. kolejce. Czym tłumaczyć taki spadek formy?Początek sezonu był dla nas udany, po dwóch pierwszych nerwowych meczach weszliśmy na dobre tory i nic nie zapowiadało takiego spadku formy. Na półmetku rozgrywek zajmowaliśmy bardzo dobrą drugą lokatę, z niewielką stratą do Skry. Następnie pojawił się okres słabszej gry, który trwał – jak się okazało – za długo. Nic nie wskazywało, że nasza gra się tak załamie. Na treningach wyglądało wszystko dobrze, trenowaliśmy jak zawsze, a jak przychodził czas meczu, nie mogliśmy odnaleźć naszej gry, naszego stylu. Pod koniec rozgrywek odzyskaliśmy wiarę w swoje możliwości, jednak było już za późno, by awansować do play-offów.

Rozgrywki Młodej Ligi już za tobą. Jednak na pewno wracasz myślami do meczów, które rozegrałeś. Zapadł ci w pamięci jakiś szczególny mecz, z którego byłeś bardzo zadowolony albo odwrotnie – do dnia dzisiejszego nie możesz sobie darować, że przegraliście?

– Oczywiście, że wracam pamięcią do poprzedniego sezonu, ponieważ niósł ze sobą wiele wspaniałych chwil, ale również nie brakowało przykrych momentów. Mecz, który na pewno zapadnie mi szczególnie w pamięci, to upragnione zwycięstwo w 17. kolejce przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi, który w końcu przerwał naszą złą passę. Natomiast bardzo bolesną porażkę odnieśliśmy w meczu z Fartem Kielce, który zapoczątkował naszą ‚zadyszkę’.

Wielu twoich rówieśników do Młodej Ligi trafiło poprzez różnego rodzaju testy, ogłoszenia. Jak ty trafiłeś do zespołu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle?

Przeczytałem na stronie internetowej ZAKSY, że trener Chadała organizuje testy naborowe do drużyny występującej w Młodej Lidze. Bez wahania wybrałem się na jeden z nich i zaprezentowałem swoje umiejętności.

Jeśli zapadnie decyzja, że rozgrywki Młodej Ligi będą rozgrywane w przyszłym sezonie, zdecydujesz się na udział?

– Bardzo chciałbym uczestniczyć w przyszłych rozgrywkach Młodej Ligi. Według mnie jest to wspaniała inicjatywa, która pozwala rozwijać się młodym siatkarzom.

źródło: mlodaliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved