Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jurij Czerednik: Myślałem, że wygramy 3:1

Jurij Czerednik: Myślałem, że wygramy 3:1

- Polacy mają całkiem niezły zespół, co pokazał już pierwszy mecz w Rzeszowie. Przed drugim meczem spodziewałem się, że wygramy 3:1, jakoś wynik 3:0 nie wydawał mi się prawdopodobny - mówił po zdobyciu Pucharu CEV trener Dynama, Jurij Czerednik.

Na podium zawodnicy oblewali pana szampanem. Udało się choć trochę spróbować tego napoju?

Jurij Czerednik:Tak, mogę nawet powiedzieć, że szampan po zwycięstwie smakuje wyśmienicie.

Przy stanie 2:3 w tie-breaku wziął pan czas, po którym Dynamo zdobyło cztery punkty z rzędu. Co powiedział pan zawodnikom podczas tej przerwy?

Nie pamiętam. W takiej sytuacji trudno skupić myśli. Chciałem tylko zdopingować zespół i to się udało.

Oczekiwał pan tak ciężkiego meczu?

Oczywiście. Polacy mają całkiem niezły zespół, co pokazał już pierwszy mecz w Rzeszowie. Przed drugim meczem spodziewałem się, że wygramy 3:1, jakoś wynik 3:0 nie wydawał mi się prawdopodobny.

I tak mogłoby być, gdyby Dynamo po trzech obronionych setbolach w czwartym secie nie oddało czwartego…

Tak, mogliśmy dobić przeciwnika już w czwartym secie. Niestety, w decydującym momencie chłopców opuściły siły. W końcówce seta było pięć lub sześć piłek, które powinniśmy skończyć, sam nie wiem, czemu tego nie zrobiliśmy. Było bardzo ciężko.

Jaki wpływ na nastawienie zawodników miała środowa wygrana w Rzeszowie?

Nieznaczny. Oczywiście mieliśmy pewną przewagę psychologiczną, jednak przygotowywaliśmy się do tego spotkania bardzo dokładnie, zachowując spokój.

A fakt, że nie graliście we własnej hali, miał jakieś znaczenie?

Nie chcę tu się rozwodzić nad takimi detalami, zagraliśmy tutaj i wygraliśmy wielki mecz. A to oznacza, że jest bardzo dobra hala.

źródło: inf. własna, sport-express.ru