Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Błękitni Ropczyce bliżej utrzymania

II liga M: Błękitni Ropczyce bliżej utrzymania

Błękitni Ropczyce dwukrotnie okazali się lepsi od AZS-u Politechniki Lubelskiej. Stawką tego pojedynku jest utrzymanie się w drugiej lidze. Sobotnie spotkanie było bardziej wyrównane. W niedzielnym gra toczyła się pod dyktando gospodarzy.

W pierwszej partii miejscowych zjadła trema, warunki dyktowali akademicy z Lublina, którzy utrzymywali trzypunktowe prowadzenie. Wygrali premierową odsłonę 25:22. W kolejnych setach w drużynie Błękitnych emocje opadły. Przyjezdni natomiast zaczęli popełniać proste błędy. Gospodarze wygrali do 18 i 15. – Jak nie idzie od początku, moi zawodnicy nie potrafią pozbierać się i zacząć grać lepiej w kolejnych setach – przyznał Dziennikowi Wschodniemu po sobotnim spotkaniu Norbert Kołodziejczyk, szkoleniowiec Politechniki. Czwarta partia również nie rozpoczęła się najlepiej dla gości, przegrywali 4:6, 15:19. Jednak w końcówce lublinianom udało się wyjść na prowadzenie 21:20. Chwilę później na tablicy widniał remis po 23. Ostatecznie gospodarze zdobyli jeszcze dwa oczka i wygrali tego seta 25:23 i całe spotkanie 3:1.

Drugi pojedynek obu ekip był bardziej jednostronny. Mimo iż na początku każdego seta prowadzili akademicy, to gospodarze szybko odrabiali straty, natomiast goście nie radzili sobie z przyjęciem zagrywki rywala. Błękitni wygrali bez straty seta i muszą wygrać jeszcze jeden pojedynek, by zająć przedostatnie miejsce i walczyć w barażu o pozostanie w II lidze.