Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Ostatnia kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

Ostatnia kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

fot. archiwum

W dniu 31.03.2012 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się ostatnia kolejka rozgrywek XV edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Zakończyły się rozgrywki Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki w sezonie 2011/2012. Poznaliśmy zwycięzców w niższych ligach. Pozostała nam tylko „wisienka na torcie” czyli decydujące mecze o mistrzostwo ekstraklasy mężczyzn i kobiet, które zostaną rozegrane za dwa tygodnie podczas uroczystości oficjalnego zakończenia ligi.

W ekstraklasie mężczyzn z najwyższą klasą rozgrywkową pożegnał się beniaminek Sokół I Rzgów. Bezpieczne piąte miejsce zajął Fantom. Najbardziej utytułowana drużyna ligi amatorskiej – Superata, po raz pierwszy w historii będzie musiała walczyć w barażach o utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Drugim zespołem szukającym swojej szansy w meczach barażowych będą siatkarze z Cyrańscy Team.

W I lidze kobiet Wyborowe przypieczętowały swoją dominację w lidze, wygrały pewnie z wiceliderem TKKF Dzikusy II (3:0) i od nowego sezonu grać będą w ekstraklasie. Pomimo porażki z Energią (0:3) trzecie miejsce utrzymały zawodniczki Tsunami Rex-Bud i to one za dwa tygodnie podczas dekoracji odbiorą brązowe medale.W I lidze mężczyzn niezwykle dramatyczny przebieg miało drugie spotkanie decydujące o pierwszym miejscu pomiędzy Lozametem a Itaka Film. Ci pierwsi wysoko wygrali pierwszego i trzeciego seta, co wystarczyłoby na zdobycie złota, gdyby udało się wygrać choćby minimalnie seta czwartego. Cel był niezwykle blisko, bo drużyna prowadziła momentami nawet różnicą siedmiu punktów. Niestety, brak sił w końcówce bezwzględnie wykorzystała Itaka i wygrała czwartego seta, co dało jej pierwsze miejsce i upragniony bezpośredni awans do ekstraklasy. Trzecie miejsce premiowane udziałem w barażach zajął Bejłocz. Z I ligą pożegnała się drużyna Grid Volley, a w barażach o utrzymanie powalczą zespoły Sborna i Volley Team.

W II lidze mężczyzn na czele zespoły beniaminków ligi. Mistrzem tej klasy rozgrywkowej został Sokół II Rzgów, który pokonał w finale Czarnych. W meczu o trzecie miejsce Brukland po raz drugi pokonał SWSPiZ. W barażach o utrzymanie się z drużynami III ligi zagrają Popularni i Energeo. Spadkowiczem okazała się drużyna Piwożłopy.

W III lidze mężczyzn najbardziej ciekawie zapowiadał się pojedynek „korespondencyjny” o drugie miejsce pomiędzy zespołami Wild Boyz i Dell. W rozgrywanym wcześniej spotkaniu Wild Boyz pokonał ZWiK, ale tylko za dwa punkty (3:2). Niestety grający w drugim meczu Dell nie wykorzystał swojej szansy na „srebro” i przegrał z mistrzem III ligi Volley Centrum (0:3).

W innym meczu drużyna Pako-Bud Warecka pokonała w trzecim, decydującym meczu Fronticę (3:0) i awansowała do II ligi.

Serdecznie zapraszamy na uroczystość zakończenia ligi, która zostanie poprzedzona meczami o mistrzostwo ekstraklasy mężczyzn i kobiet. Organizatorzy na zakończenie zaprosili m.in. byłych siatkarzy Resursy, którzy 33 lata temu zapisali się na kartach historii siatkówki zdobyciem Pucharu Polski. Początek meczów w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów) o godz. 9.00. Zakończenie planowane około godz. 12.30 po meczu finałowym mężczyzn.

Zobacz również:
Wyniki i tabela Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-04-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved