Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Wojciech Sobala: Pokazaliśmy, że potrafimy się podnieść

Wojciech Sobala: Pokazaliśmy, że potrafimy się podnieść

Częstochowianie mają powody do radości. W emocjonującym złotym secie zapewnili sobie wygraną w Challenge Cup. - Pokazaliśmy, że potrafimy się podnieść - mówił po meczu środkowy sobotnich tryumfatorów, Wojciech Sobala.

Mecz w częstochowskiej hali Polonia był widowiskiem godnym finału Pucharu Challenge. Gospodarze dopiero w emocjonującym złotym secie zapewnili sobie wygraną, w którą w pierwszych minutach decydującej o zwycięstwie partii prawdopodobnie zwątpiło wielu kibiców gospodarzy. Czy takie myśli wkradły się w głowy zawodników? – Może taka myśl przez głowę przeleciała, ale bardzo szybko próbowaliśmy ją wyrzucić i się udało – przyznał Wojciech Sobala. Częstochowianie po fantastycznej serii bloków Politechniki przegrywali już 0:6. Doprowadzili jednak do wyrównania 13:13, a następnie wygrali na przewagi 18:16.

Wcześniej jednak, po dobrym początku spotkania i wygranej gospodarzy w dwóch setach, do głosu doszli warszawianie, którzy wygrali w kolejnych trzech odsłonach. Podobny przebieg miał grudniowy mecz pomiędzy tymi zespołami w hali Polonia. – Oni mają na nas jakiś patent. W naszej hali zawsze wygrywamy dwa pierwsze sety, a później Politechnika wygrywa całe spotkanie 3:2. Dobrze gramy w pierwszych dwóch setach, a potem nie możemy tego utrzymać. Taka już charakterystyka tego zespołu. W złotym secie udowodniliśmy, że potrafimy się podnieść i wygrać, co nas bardzo cieszy.

Akademicy bardzo szybko powrócą do ligowej rzeczywistości. W nadchodzącym tygodniu będą walczyć o możliwość ponownych startów w europejskich pucharach. – Łatwo nie będzie. Najpierw trzeba będzie pokonać Farta, a potem ewentualnie Warszawę albo Bydgoszcz. Zobaczymy jak to wyjdzie – mówił Sobala. Jeśli akademicy wygrają rywalizację z Fartem, a warszawianie z Delectą, to pomiędzy finalistami Pucharu Challenge będzie się toczyć rywalizacja o przepustkę na europejskie parkiety.