Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > W finałowej walce o PlusLigę Kobiet pierwszy mecz dla Legionovii

W finałowej walce o PlusLigę Kobiet pierwszy mecz dla Legionovii

Siódemka Legionovia Legionowo zrobiła pierwszy krok ku awansowi do najwyższej klasy rozgrywkowej - PlusLigi Kobiet, i w pierwszym meczu finałowym I ligi kobiet w czterech setach pokonała Piecobiogaz Murowaną Goślinę.

Gospodynie nie najlepiej otworzyły inauguracyjną partię spotkania, zaś ich przeciwniczki z Murowanej Gośliny od początku narzuciły im własny rytm gry. Punktowały na przemian przede wszystkim Agata Skiba i Beata Strządała. Miejscowym praktycznie nic nie wychodziło, miały ogromne kłopoty z przyjęciem, ze skończeniem ataków, nie broniły w polu, a przede wszystkim popełniały dużo własnych błędów. Tę bezradność legionowianek bez skrupułów wykorzystały dobrze prezentujące się wówczas siatkarki Piecobiogazu, pewnie je pokonując i obejmując prowadzenie w całym meczu.

Legionowianki jednakże nie zamierzały się tak łatwo poddać i już w drugiej partii podjęły rękawicę i dzielnie walczyły z przeciwniczkami, co przyniosło oczekiwany przez nie rezultat. Po atakach Łukaszewskiej oraz skutecznych blokach Studziennej gospodynie na pierwszej przerwie technicznej prowadziły aż sześcioma „oczkami”. Miejscowe, w porównaniu do poprzedniej partii, zdecydowanie poprawiły swoją grę i bardzo dobrze spisywały się na siatce oraz w obronie. Przy stanie 20:13 zawodniczki z Murowanej Gośliny zaczęły odrabiać straty, lecz było na to już za późno. Siódemka wygrała 25:21.

Trzeci set był setem walki. Obie ekipy toczyły wyrównany bój aż do stanu 9:9, lecz później karty zaczęły rozdawać podopieczne trenera Wojciecha Lalka. Dużą rolę w tym odegrały obie środkowe miejscowego zespołu, które doskonale czytały intencje rozgrywającej Piecobiogazu i nie pozwalały przedrzeć się rywalkom przez szczelnie ustawiony blok. W ataku zaś brylowała Łukaszewska. Zawodniczki drużyny gości, mimo szczerych chęci, nie potrafiły znaleźć recepty na coraz lepiej i skuteczniej grające gospodynie i po raz kolejny musiały uznać ich wyższość.

Legionowianki, niesione na fali zwycięstwa, od początku czwartej odsłony pojedynku zaczęły dyktować przeciwniczkom własne warunki gry i szybko wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, której już nie wypuściły z rąk. Przyjezdne mimo wszystko nie odpuszczały i wciąż dzielnie walczyły o zakończenie spotkania korzystnym dla siebie rezultatem. Na niewiele jednak się to zdało, gdyż w kluczowych momentach gospodyniom ręka nie zadrżała i to one wygrywały najważniejsze piłki. Dobre zawody rozegrała Anna Sołodkowicz, która została wybrana najlepszą zawodniczką spotkania.

Siódemka Legionovia Legionowo – KS Piecobiogaz Murowana Goślina 3:1
(17:25, 25:21, 25:21, 25:21)