Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Uczennice ZSMS Poznań najlepsze w Wielkopolsce

Uczennice ZSMS Poznań najlepsze w Wielkopolsce

Po złotym medalu mistrzostw województwa juniorek i brązowym kadetek, tym razem uczennice z ZSMS-u Poznań wygrały rywalizację regionalną w rozgrywkach szkolnych. Poznanianki stanęły na najwyższym stopniu podium w mistrzostwach szkół ponadgimnazjalnych.

Finały mistrzostw Wielkopolski szkół ponadgimnazjalnych siatkarek odbyły się w tym roku w Szamotułach. Po raz pierwszy turniej rozegrano systemem pucharowym. Do Szamotuł przyjechało 8 najlepszych drużyn z całej Wielkopolski – z Poznania, Kalisza, Wrześni, Kościana, Turku i Piły. Faworytem tego turnieju był ubiegłoroczny mistrz licealiady oraz tegoroczny zdobywca złotego medalu w kategorii juniorek – ZSMS Poznań. W skład tego zespołu wchodzą zawodniczki na co dzień grające w rozgrywkach drugo- i trzecioligowych.

W pierwszym meczu turnieju ZSMS Poznań spotkał się z drużyną z Kościana. W spotkaniu zdecydowanie dominowały zawodniczki ze stolicy Wielkopolski, pokonując swoje rywalki 2:0. Zwycięstwo w tym pojedynku gwarantowało miejsce w najlepszej czwórce. W kolejnym etapie zawodniczki ZSMS-u spotkały się z I LO w Pile. Pierwszy set tego spotkania był bardzo wyrównany i bogaty w widowiskowe akcje, lecz końcówkę psychicznie lepiej wytrzymały poznanianki. Drugi set to bezwzględna dominacja zawodniczek ZSMS-u. Świetnie akcje na siatce oraz w obronie spowodowały, że I LO z Piły uległo poznaniankom do 17.

Wygranie tego meczu było przepustką do ścisłego finału, w którym ZSMS Poznań spotkał się z II LO z Kalisza. Pierwszy set pojedynku o złoto to wyrównana walka, lecz końcówka inauguracyjnej odsłony spotkania należała do poznanianek. Drugą partię ZSMS wygrał już gładko i drugi raz z rzędu zdobył mistrzostwo Wielkopolski szkół ponadgimnazjalnych. Złote medale dały podopiecznym trenerów Marka Tuszyńskiego i Ernesta Malanowskiego awans do finałów mistrzostw Polski.

W ocenie obserwatorów, zespoły rywalizujące w finałach mistrzostw Wielkopolski prezentowały wysoki poziom rozgrywek i ambitną postawę. Nie mogło być inaczej, gdyż drużyny szkolne oparte są na zawodniczkach grających w wiodących wielkopolskich klubach.

Siatkarki ZSMS-u Poznań wystąpiły w Szamotułach w składzie: Roksana Brzóska, Patrycja Grocholewska, Paulina Stroiwąs, Weronika Szafraniak, Sylwia Kucharska, Beata Kucharska, Agnieszka Brzozowska, Natalia Pustelnik, Sandra Zawieja, Natalia Skokowska, Agata Kowalska, Olga Pankiewicz i Weronika Bandosz.