Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > MOS Wola Warszawa doczekał się własnej encyklopedii

MOS Wola Warszawa doczekał się własnej encyklopedii

fot. archiwum

MOS Wola Warszawa doczekał się książki - albumu. 45-letnia historia klubu została opowiedziana na ponad 500 stronach, zawierających blisko 1000 fotografii. - To forma podziękowania dla wszystkich osób związanych z klubem - mówi Krzysztof Zimnicki, autor publikacji.

UMKS MOS Wola Warszawa to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów młodzieżowych w Polsce. W popularnym „kościele” przy Rogalińskiej, w którym od lat dyrektorem jest Krzysztof Zimnicki, siatkarskiego fachu uczyło się wiele siatkarek i siatkarzy mających na swoim koncie nie tylko występy na boiskach I ligi i ekstraklasy, ale również reprezentacji. – Ta książka to forma podziękowania dla wszystkich tych, którzy związani byli bądź są z naszym klubem – mówi autor publikacji. – To wielu trenerów, nauczycieli, jak również naszych wychowanków, a także osób wspierających MOS Wola Warszawa – wymienia Krzysztof Zimnicki.

Prace nad książką trwały ponad trzy lata. Historia wolskiego klubu miała się ukazać już rok temu, na 45-lecie MOS-u Wola Warszawa, jednak materiał był tak obszerny, że do druku oddano ją dopiero pod koniec 2011 r. – Nie spodziewałem się, iż przygotowanie wszystkiego zajmie aż tyle czasu. Sporo problemów mieliśmy z pozyskaniem informacji z najstarszych dziejów klubu, jednak z pomocą przyszedł nam pierwszy dyrektor szkoły, Leszek Sobolewski. Zimnicki podkreśla, że „encyklopedia” MOS-u Wola nie doszłaby do skutku, gdyby nie bezinteresowna pomoc ludzi. – Dużą rolę w tworzeniu tego dzieła odegrał mój wychowanek, Janusz Oset, który od lat bardzo mocno nas wspiera. Pan Janusz Pilecki wykonał fantastyczną mapę kontaktów zagranicznych MOS-u Wola Warszawa, a pani Agnieszka Osakowicz, prywatnie żona naszego trenera, dokonała korekty tekstu – powiedział w rozmowie ze Strefą Siatkówki dyrektor klubu. – Tych osób, które zaangażowane były w pomoc przy powstaniu książki, jest znacznie więcej. Nie jestem w stanie wszystkich wymienić, jednak im także należą się ogromne podziękowania.

Książka została wydana w dwóch formach – multimedialnej, w postaci e-booka, oraz tradycyjnej, w twardej oprawie i na wysokiej jakości papierze. „Encyklopedia” MOS-u Wola Warszawa to 45 lat historii klubu, opowiedziane na ponad 500 stronach. Książka Krzysztofa Zimnickiego zawiera blisko 1000 pamiątkowych fotografii oraz wyniki klubu, zarówno w rozgrywkach młodzieżowych, jak i seniorskich.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved