Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Ivan Miljković: Ostatni punkt dla Serbii zdobyłem w meczu z USA

Ivan Miljković: Ostatni punkt dla Serbii zdobyłem w meczu z USA

fot. archiwum

Ivan Miljković, jeden z najlepszych atakujących ostatnich lat, po 14 latach gry w kadrze podjął decyzję o zakończeniu swej reprezentacyjnej kariery. - Punkt w meczu przeciw USA w Pucharze Świata był ostatnim, jaki zdobyłem dla reprezentacji - powiedział.

Ivan Miljković w reprezentacji debiutował 4 października 1998 roku w Japonii, w wygranym 3:1 meczu Jugosławia-Turcja i od tego czasu przez wiele lat stanowił o sile swojej drużyny narodowej. Gdy serbski gwiazdor w tym roku nie znalazł się wśród powołanych do kadry na Ligę Światową, w zasadzie nikogo to nie dziwiło, gdyż już kilka razy wcześniej trener Igor Kolaković dawał odpocząć swemu najlepszemu zawodnikowi w czasie tych rozgrywek. Wszyscy sądzili, że i tym razem powód absencji Miljkovicia jest dokładnie taki sam. Prawda okazała się jednak brutalna, gdyż „Ivan Groźny” podjął decyzję o zakończeniu swej reprezentacyjnej kariery. – Na tę chwilę priorytetem dla mnie są moje sprawy osobiste, rodzinne i to je stawiam przed grą w drużynie narodowej – tłumaczył Ivan Miljković. – To definitywny koniec. Punkt w meczu przeciwko Stanom Zjednoczonym podczas Pucharu Świata w Japonii, był ostatnim, jaki zdobyłem dla Serbii. Grając w reprezentacji zawsze dawałem z siebie wszystko i starałem się pomóc drużynie najbardziej, jak to możliwe. Sądzę, że wiele zrobiłem dla siatkówki w tym kraju, a wyniki to potwierdzają. Przyszedł jednak czas, by poświęcić się innym sprawom niż siatkówka. Moim marzeniem jednak byłoby przekazać część swojej wiedzy, doświadczenia młodszym pokoleniom. Chciałbym być dla nich wzorem i wierzę, że będziemy świadkami narodzin nowej, wielkiej generacji – zakończył Miljković.

Zaskoczony decyzją tego wielkiego siatkarza nie był Igor Kolaković. – Ivan swoją decyzję ogłosił mi w lutym. Chciałem go namówić do jej zmiany, lecz to jego ostatnie słowo. Po tylu latach gry w reprezentacji Ivan zasłużył na ogromny szacunek – mówił Kolaković, dodając, iż mimo braku swego kapitana i najlepszego zawodnika cele drużyny nie zmienią się i zarówno on, jak i jego podopieczni będą chcieli zakwalifikować się do igrzysk olimpijskich i jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności w Lidze Światowej.

Ivan Miljković ma na swoim koncie mnóstwo tytułów i wyróżnień. Jeśli chodzi o sukcesy reprezentacyjne, to może pochwalić się srebrnym medalem mistrzostw świata w Japonii z 1998 r., brązowym z 2010 r., trzema brązowymi medalami mistrzostw Europy (1999, 2005 i 2007 r.), dwoma złotymi (2001 i 2011 r.), triumfem na igrzyskach olimpijskich w Sydney, trzecim miejscem na Pucharze Świata w 2003 r. oraz sześcioma medalami Ligi Światowej (cztery srebrne i dwa brązowe). Ze swoimi klubami zaś dwukrotnie triumfował w walce o Puchar Włoch (2001 i 2003 r.), czterokrotnie zdobywał Puchar CEV (2001, 2005, 2006 i 2008 r.), raz został klubowym mistrzem Europy (2002 r.), raz mistrzem Włoch (2006 r.), raz wznosił Superpuchar Włoch (2006 r.). Został także klubowym mistrzem Grecji z Olympiacosem Pireus i Turcji z Fenerbahce Stambuł. Ivan Miljković może pochwalić się ponadto całym mnóstwem nagród indywidualnych, których nie sposób wymienić. Ostatnim indywidualnym wyróżnieniem, jakie zdobył, był tytuł MVP mistrzostw Europy w 2011 roku.źródło: inf. własna, Sportski Żurnal

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved