Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: GTPS Gorzów Wielkopolski bliżej utrzymania

I liga M: GTPS Gorzów Wielkopolski bliżej utrzymania

fot. archiwum

We wczorajszym pojedynku Jokera Piła z GTPS-em Gorzów Wlkp. emocji nie brakowało. Walka o każdy punkt była bardzo wyrównana, a po ponad dwugodzinnym meczu z drugiego zwycięstwa cieszyć się mogli podopieczni Rolanda Dembończyka.

Pierwszy set od początku był bardzo wyrównany, bowiem do stanu 5:5 walka toczyła się punkt za punkt. Po osiągnięciu wspomnianego rezultatu goście trzy razy zaatakowali w aut, natomiast Mateusz Przybyła popisał się asem serwisowym, a Damian Dobosz skutecznie "wspomógł się" blokiem rywali i na tablicy było już 10:5 na korzyść zespołu Jarosława Kubiaka. W dalszym momencie gry nie brakowało emocji, bowiem siatkarze z drużyny gości poczęli odrabiać straty, które po błędnym ataku Schulza udało się zminimalizować do dwóch "oczek". Podopieczni Jarosława Kubiaka bardzo dobrze radzili sobie w polu serwisowym, utrudniając przeciwnikom wyprowadzenie dobrego ataku. Mimo zdecydowanie słabszego przyjęcia, gorzowianie w końcówce dzięki dobrym atakom próbowali odrobić jeszcze straty, jednak nie udała im się ta sztuka. Patryk Strzeżek bowiem, atakując z drugiej linii, zakończył premierową odsłonę spotkania.

Od początku trwania drugiej partii nie brakowało długich kontr, ofiarnych obron czy sytuacji „podmbramkowych", które na zmianę szczęśliwie kończyli raz podopieczni pary Kubiak-Jarczak, raz podopieczni Rolanda Dembończyka. W dalszym momencie gry zawodnicy z drużyny gości dzięki skutecznym atakom wypracowali sobie czteropunktową przewagę, która z każdą kolejną akcją się powiększała. Dwa skuteczne zbicia Strzeżka, blok Wawrzyńczyka i Bielickiego oraz as serwisowy Dobosza doprowadziły do wyrównania wyniku (18:18). W dalszym momencie gry obie drużyny zdobywały i traciły w jednym ustawieniu po dwa "oczka". Błąd przejścia linii przez zawodnika z Piły zakończył drugą partię na korzyść gości, którzy doprowadzili do wyrównania wyniku meczu na 1:1.

To, co najciekawsze i najbardziej emocjonujące, wydarzyło się w trzecim secie. Gorzowianie skutecznie wykorzystywali pomyłki gospodarzy, dołożyli do tego dobrą dyspozycję w ataku oraz bloku, co zapewniło im cztery punkty przewagi, 17:13. W dalszym momencie gry gospodarze zaczęli "gonić" przeciwnika. Dobra postawa w polu serwisowym oraz skuteczne zbicia ze środka siatki w wykonaniu Przybyły pozwoliły doprowadzić miejscowym do remisu (19:19). Nie brakowało również negatywnych emocji, bowiem w pewnym momencie na boisku zrodził straszny chaos i dyskusje z sędzią głównym, za które kapitan pilskiego Jokera został ukarany żółtą kartką. Wydarzenia te, można powiedzieć, dobrze wpłynęły na siatkarzy z Piły, bowiem z 21:23, po dwóch atakach Strzeżka i asie serwisowym Paszka, zrobiło się 24:24. W końcówce emocji nie brakowało, bowiem gorzowianie mieli ogrom piłek setowych, w których skończeniu nagminnie przeszkadzał im Patryk Strzeżek, "ciągnąc" grę pilskiej ekipy. Jedna pomyłka pilan oraz atak gości zamknęły trzecią partię spotkania, ustanawiając jej wynik na 35:33.Po trwającej ponad czterdzieści minut trzeciej odsłonie, walka w czwartej od początku była wyrównana. Do stanu 9:9 zawodnicy obu drużyn imponowali niemałym sprytem i ciekawymi zakończeniami poszczególnych akcji. Po osiągnięciu wcześniej wspomnianego stanu podopieczni Rolanda Dembończyka, za sprawą niezwykle skutecznego w tym spotkaniu Krzysztofa Kocika, wypracowali sobie trzypunktową przewagę. Po drugiej stronie siatki dobre zawody rozegrali Strzeżek oraz Dobosz i Wawrzyńczyk, którzy skutecznie przerywali dobre serie gości, jednak mimo to wcześniej wypracowana przewaga siatkarzy z Gorzowa stale się powiększała. W końcówce seta w polu serwisowym dobrze spisał się Jakub Paszek, natomiast w ataku Patryk Strzeżek, którzy zdobyli, jak się później okazało, dwa ostatnie "oczka" w tym spotkaniu dla Jokera. Czwartą odsłonę i cały mecz zakończył Bartłomiej Neroj kiwką z drugiej piłki.

Początek sobotniego spotkania zaplanowano na godzinę 18:00.

Stan rywalizacji play-out: 2:1 dla GTPS-u Gorzów Wlkp.

Joker Piła – GTPS Gorzów Wlkp. 1:3
(25:18, 22:25, 33:35, 20:25)

Składy zespołów:
Joker: Strzeżek, Kaczmarek, Schulz, Przybyła, Bielicki, Dobosz, Gorzewski (libero) oraz Paszek, Majcherek, Wawrzyńczyk i Jutrzenka
GTPS: Kocik, Maciejewicz, Mysera, Polański, Błoński, Neroj, Kocoń (libero) oraz Krzywiecki

Zobacz również:
Wyniki rundy play-off I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved