Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Poważna zaliczka legionowianek w walce o PlusLigę

I liga K: Poważna zaliczka legionowianek w walce o PlusLigę

Kolejny krok ku ekstraklasie uczyniły siatkarki z Legionowa. Podopieczne Wojciecha Lalka po raz drugi  pokonały KS Piecobiogaz Murowana Goślina i do mistrzostwa I ligi brakuje im jednego zwycięstwa. Teraz rywalizacja przenosi się do Wielkopolski.

Już na początku pierwszego seta miejscowe wypracowały sobie kilkupunktową zaliczkę, kontrolując wydarzenia na boisku niemal od pierwszej do ostatniej piłki premierowej odsłony meczu. W Arenie Legionowo bardzo szybko zrobiło się 8:4 dla legionowianek. Dzięki Beacie Strządale goślinianki zbliżyły się na dwa oczka (7:9), ale seria błędów ekipy z Wielkopolski sprawiła, że przy stanie 7:13 o czas poprosiła Irina Archangielskaja. Niemoc przyjezdnych przełamała dopiero Strządała (8:13), prowadząc korespondencyjny pojedynek na punkty z Jolantą Studzienną. Marta Siwka i Izabela Śliwa to kolejna para, której gra okazała się nieoceniona w pierwszej partii. Obie libero, ku uciesze zgromadzonych kibiców, kilkakrotnie w efektowny sposób ratowały swoje zespoły przed stratą punktu.  Na parkiecie pięciopunktowe prowadzenie podopiecznych Wojciecha Lalka utrzymywało się do stanu 15:10. Kontry Alicji Malinowskiej i Magdaleny Fedorów oraz as serwisowy Agaty Skiby sprawiły, że przewaga miejscowych zmalała zaledwie do jednego oczka (19:18). Na odpowiedź legionowianek długo czekać nie trzeba było. Najpierw ze skrzydła zaatakowała Marta Łukaszewska, a po bloku Kingi Bąk beniaminkowi z Mazowsza do zakończenia seta brakowało pięciu punktów (20:17). Co prawda straty próbowała odrobić Strządała (19:21), ale po akcjach Anny Sołodkowicz siatkarki z Legionowa miały pierwszą piłkę setową (24:19). Wynik partii ustaliła kapitan Bąk, wygrywając „przepychankę” na siatce (25:20).

Od mocnego uderzenia zespołu z Legionowa rozpoczął się również drugi set. Po błędach goślinianek oraz kontrach Łukaszewskiej było 3:0 dla miejscowych. Po chwili przy Chrobrego było już 6:2. Wówczas ciężar gry w drużynie „Piecyków” wzięła na siebie Strządała. Kapitan gości zmniejszyła straty do stanu 5:7, a po asie serwisowym Fedorów zespół Iriny Archangielskiej miał tylko punkt straty (6:7). Obraz gry zaczął zmieniać się od stanu 11:10. W kontrataku punktowała Małgorzata Plebanek, a po błędzie w ataku Skiby gospodynie prowadziły 13:10. Jednak przyjezdne nie zamierzały się poddawać. Ataki legionowianek z najwyższym trudem broniła Śliwa, a straty odrabiały Malinowska i Skiba, doprowadzając do stanu 16:17. Wówczas znać o sobie dała Łukaszewska. Atakująca beniaminka z Legionowa zdobyła cztery kolejne punkty (20:16), jednak nie był to koniec emocji w tej odsłonie meczu, bo Gabriela Buławczyk doprowadziła do remisu (22:22). Przy stanie 24:22 punkt z zagrywki zdobyła Łukaszewska i w Arenie Legionowo miejscowe prowadziły już 2:0.

Już końcówka drugiego seta pokazała, że przyjezdne, przegrywając nawet kilkoma punktami, łatwo zwycięstwa nie oddadzą. Potwierdziła to również trzecia partia, w której zespół z Wielkopolski zagrał bardzo dobrze. Legionowianki nie potrafiły znaleźć recepty na grające na wysokiej skuteczności goślinianki. Ze stanu 1:1 zrobiło się 10:6 dla „Piecyków”. Trener Lalek próbował dokonywać zmian, jednak przewaga gości rosła z akcji na akcję, a przy stanie 22:12 wynosiła już dziesięć punktów. Goślinianki wygrały trzecią odsłonę meczu 25:16.

Wygrana pozwoliła uwierzyć drużynie gości, iż nie wszystko jeszcze stracone. Jednak na początku czwartego seta legionowianki bardzo szybko pokazały rywalkom, że porażka w partii numer trzy była chwilą słabości. Po zmianie stron podopieczne Wojciecha Lalka otworzyły seta wynikiem 6:1. Irina Archangielskaja w ekipie gości dokonała zmian. Na boisku pojawiły się Buławczyk oraz Gabriela Jasińska, a pięciopunktowa zaliczka drużyny z Mazowsza zaczęła gwałtownie topnieć. Sporo kłopotów miejscowe miały z zagrywką Malinowskiej, a w kontrataku nie do zatrzymania była Skiba (6:6). Niemoc zespołu trenera Lalka przełamała Łukaszewska (7:6), ale po atakach Strządały na prowadzeniu był Pieciobiogaz Murowana Goślina (12:9). Sytuacja na boisku zmieniała się bardzo dynamicznie, bo błyskawicznie wyrównała Łukaszewska, ale po bloku Jasińskiej dwupunktowe prowadzenie ponownie miały przyjezdne (15:13). Do ponownego remisu po raz kolejny doprowadziła Łukaszewska i od tego momentu gra się wyrównała. Przy stanie 21:21 nieco „wyrzucona” za antenkę Skiba pomyliła się w ataku, a gdy przyjmująca gości popełniła po raz kolejny ten sam błąd (21:23), na zmiany powrotne (Archangielskaja, Malinowska) zdecydowała się grająca trenerka Piecobiogazu. Wynik spotkania starała się odwrócić jeszcze Malinowska (23:24), jednak kropkę nad „i” postawiła Łukaszewska, dzięki czemu legionowianki w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą 2:0.

Siódemka Legionovia Legionowo – KS Piecobiogaz Murowana Goślina 3:1
(25:20, 25:22, 16:25, 25:23)