Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Andrea Bari: Kadra w tym roku jest szczególnie ważna

Andrea Bari: Kadra w tym roku jest szczególnie ważna

fot. archiwum

- Rozmawiałem z trenerem Berruto i nie ukrywam, że spodziewałem się tego powołania. Cieszę się, że mogę kontynuować przygodę z kadrą Włoch - przyznał libero Itasu, Andrea Bari. Bari jest jednym z sześciu graczy Itasu, którzy znaleźli uznanie w oczach trenera.

Mistrzowie Włoch mają w swoim składzie wielu wielkich i klasowych zawodników, z których zdecydowana większość to aktualni lub byli reprezentanci swoich krajów. Jednakże wśród plejady gwiazd Trento na wyróżnienie zasługuje szóstka, która będzie miała okazję tegoroczne zgrupowanie reprezentacji narodowej przepracować nie tylko pod kątem Ligi Światowej, ale także igrzysk olimpijskich w Londynie.

Jedynym siatkarzem, który olimpijski paszport ma już w kieszeni, jest Łukasz Żygadło. Polski playmaker zdobył przepustkę do Londynu, zajmując drugie miejsce w wyczerpującym turnieju, jakim był Puchar Świata. Pozostała piątka powołana została do dwóch reprezentacji – Włoch i Bułgarii. Mauro Berruto powołał libero Andreę Bariego, środkowego Emanuele Birarellego oraz, nieco zaskakująco, przyjmującego Filippo Lanzę, natomiast Radostin Stojczew do współpracy zaprosił Mateja Kazijskiego oraz Cwetana Sokołowa.

Cała trójka Włochów nie ukrywa, iż powołanie do kadry na tegoroczne kwalifikacje olimpijskie, Ligę Światową oraz ewentualny występ w igrzyskach olimpijskich ma duże znaczenie i sprawiło im wielką radość. – Powołanie do reprezentacji jest dla mnie powodem do wielkiego zadowolenia – przyznał Emanuele Birarelli.Dziękuję za nie trenerowi, bo to oznaka jego szacunku do mojej osoby. Naszym celem jest zdobycie przepustek do Londynu w turnieju w Sofii. Teraz skupiam się jeszcze na dokończeniu sezonu w Trento, ale już za niedługo będę skoncentrowany tylko i wyłącznie na grze w Bułgarii.Znaczenie powołania do tegorocznych rozgrywek kadrowych podkreślił również libero, Andrea Bari. Włoch doskonale zdaje sobie sprawę, że znalezienie się w składzie przedolimpijskim to duże wyróżnienie i szansa na występ w Londynie. – Kadra w tym roku jest szczególnie ważna, bo mamy szansę zakwalifikować się do jednego z najważniejszych turniejów – igrzysk olimpijskich w Londynie. Jestem dumny, że dostałem powołanie i bardzo zadowolony, że po raz kolejny będę częścią reprezentacji. Rozmawiałem z trenerem Berruto i nie ukrywam, że spodziewałem się tego powołania. Cieszę się, że mogę kontynuować przygodę z kadrą Włoch – przyznał.

Największym zaskoczeniem wśród powołań, które dotarły do klubu z PalaTrento, jest osoba Filippo Lanzy. Młody przyjmujący nie miał w tym sezonie zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności, ponieważ w hierarchii przyjmujących był dopiero czwarty – za Juantoreną, Kazijskim i Della Lungą. Mimo to trener Berruto dał szansę 21-latkowi do zaprezentowania swoich umiejętności i Lanza będzie miał okazję powalczyć o miejsce w kadrze z takimi asami jak Cristian Savani, Iwan Zajcew czy Gabriele Maruotti. – Trener Berruto dzwonił do mnie i poinformował, że dostanę powołanie do reprezentacji. Przy tej rozmowie miałem gęsią skórkę z wrażenia! Powołanie do reprezentacji było dla mnie całkowicie niespodziewane, ale bardzo dobrze kontrastuje z sukcesami, jakie osiągnąłem w klubie w tym roku. Miałem okazję ubierać narodowe barwy w rozgrywkach młodzieżowych, ale seniorska kadra to większe wyróżnienie. Najbardziej cieszę się z tego, że będę mógł trenować żywą legendą włoskiej siatkówki – Samuele Papim. To będzie dla mnie coś niezwykłego – zakończył młody przyjmujący.

Europejski turniej kwalifikacyjny odbędzie się w Sofii w dniach od 8 do 13 maja. W rywalizacji 8 ekip podzielonych na dwie grupy wezmą udział: Bułgaria, Hiszpania, Serbia oraz Słowenia (grupa 1), a także Niemcy, Słowacja, Włochy i Finlandia (grupa 2).

źródło: inf. własna, trentinovolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved