Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > 34-letnia Eleonora Dziękiewicz z Atomu Trefl Sopot wróci do kadry?!

34-letnia Eleonora Dziękiewicz z Atomu Trefl Sopot wróci do kadry?!

fot. archiwum

Po zdobyciu złotego medalu przez Trefl były selekcjoner kadry Andrzej Niemczyk powiedział, że gdyby to od niego zależało, to przed majowym turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Londynie powołałby "Lenę" do kadry.

Dziękiewicz po raz pierwszy w kadrze zagrała u Włocha Marco Bonitty. W 2007 r. została uznana za najlepszą blokującą turnieju Grand Prix, ale na igrzyska olimpijskie do Pekinu już nie pojechała. Do reprezentacji wróciła jeszcze jesienią 2009 roku, gdy podczas rozgrywanych w Polsce Mistrzostwach Europy zdobyła brązowy medal. W marcu 2010 r. Dziękiewicz, będąc siatkarką BKS Aluprofu Bielsko-Biała, zrezygnowała z występów w kadrze. – Nie myślałam nad tym długo. Uważam, że nie jestem w stanie pomóc reprezentacji – mówiła przed dwoma laty 32-letnia wówczas Dziękiewicz.

– Lena w finale grała fantastycznie – mówił po meczu były selekcjoner reprezentacji Andrzej Niemczyk. – Mając na uwadze problemy na środku, a więc kontuzje, zniżki formy etc., po takim meczu powołałbym Dziękiewicz do kadry. Jej doświadczenie i wciąż jak widzieliśmy wysokie umiejętności przydałyby się kadrze w kontekście ciężkiej walki o igrzyska w Londynie – mówi Niemczyk.
Sama zawodniczka na pytanie o kadrę odpowiada zmieszana, że temat uważa za zamknięty. – Jeszcze miesiąc temu miałam w głowie różne myśli. Teraz z medalem na szyi myślę już inaczej. Pewne jest jedno: kariery na razie nie kończę, a tematu reprezentacji nie ma.

Zapytany o grę Eleonory Dziękiewicz selekcjoner Alojzy Świderek, wymownie się uśmiechnął.  Kontrakt Dziękiewicz z Atomem wygasa z końcem tego sezonu i z powodu radykalnych cięć w budżecie na przyszły sezon najprawdopodobniej nie zostanie przedłużony.Cały artykuł w: Gazecie Wyborczej – Gdańsk

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved