Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Paweł Szabelski: Moim marzeniem jest zagrać finał ligi w Nysie

Paweł Szabelski: Moim marzeniem jest zagrać finał ligi w Nysie

fot. archiwum

- Moim marzeniem jest zagrać finał ligi w Nysie. Do tego dążymy. Wieluń dysponuje bardzo mocnymi skrzydłowymi o zróżnicowanej charakterystyce. Ponadto mają w zanadrzu kilku wartościowych zmianowych - mówi trener lubinian Paweł Szabelski.

Czy przed rozpoczęciem rywalizacji z Pekpolem wierzyłeś, że do wyeliminowania wicelidera po rundzie zasadniczej będziecie potrzebowali zaledwie trzech spotkań?

Paweł Szabelski:Wierzyłem, że wyjdziemy zwycięsko z konfrontacji przeciwko drużynie z Ostrołęki. Zwycięstwo w pierwszym meczu na terenie rywala dodało nam wiary w osiągnięcie dobrego wyniku. Nie można jednak powiedzieć, że to były łatwe spotkania. Rozegraliśmy w trzech meczach prawie maksymalną ilość setów. Spotkania stały na wysokim poziomie sportowym, a o zwycięstwie decydowały detale. Co mnie osobiście cieszy, to fakt, że potrafiliśmy zdecydowanie wygrywać tie-breaki, z czym w trakcie sezonu było różnie.

Jak duży wpływ w dotarciu do półfinału ma fakt, że dysponujesz szeroką kadrą bardzo wyrównanych zawodników?Myślę, że to jeden z decydujących argumentów. Praktycznie każdy z chłopaków miał swój wkład w zwycięstwo. Niestety w ostatnim meczu Krzysiu Antosik doznał kontuzji, która wyklucza go z gry do końca sezonu.

Jest dla ciebie zaskoczeniem, że w kolejnej rundzie przyjdzie wam zmierzyć się z podopiecznymi trenera Wasilkowskiego?

Nie jest. Po pierwsze Wieluń pokonał dwa razy drużynę z Jaworzna w rundzie zasadniczej. Po drugie Energetyk to dość młody zespół, a co za tym idzie – niezbyt stabilny. Jednego dnia potrafi zagrać genialnie, następnego słabo. Siatkarz Wieluń z kolei to zespół złożony z bardzo doświadczonych zawodników o dużych możliwościach.

W miarę jedzenia apetyt rośnie, jesteście głodni sukcesu?

Wcześniej już mówiłem, że moim marzeniem jest zagrać finał ligi w Nysie. Do tego dążymy. Wieluń dysponuje bardzo mocnymi skrzydłowymi o zróżnicowanej charakterystyce. Ponadto mają w zanadrzu kilku wartościowych zmianowych. Są silni bez dwóch zadań. Powiem przewrotnie, mam nadzieję, że przyjdzie mi zjeść tiramisu w Nyskiej „Bombonierce”.

źródło: ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved