Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Paweł Blomberg: Niemal przekreślono nasze szanse

Paweł Blomberg: Niemal przekreślono nasze szanse

fot. archiwum

- Przyjedziemy pełni wiary i optymizmu, aby zagrać dwa fajne mecze. Nikt nie wywiera na nas presji - mówi Paweł Blomberg, trener niespodziewanego finalisty gr. 3 II ligi mężczyzn, przed meczami z faworytem grupy, Czarnymi Radom.

Przed rywalizacją półfinałową większość kibiców i dziennikarzy była pewna, że w finale gr. 3 II ligi mężczyzn spotkają się Czarni Radom i Camper Wyszków. Czarni faktycznie w trzech meczach łatwo pokonali Żyrardowiankę, jednak w drugiej parze doszło do sporej niespodzianki. Camper przegrał we własnej hali jeden mecz z Pronarem, a w Hajnówce schodził z parkietu pokonany jeszcze dwa razy i do finału nie awansował. – Wyszków miał kompletny skład, bardziej doświadczonych zawodników, wyższy budżet. Od strony organizacyjnej byliśmy z tyłu. Niemal przekreślono nasze szanse, więc zagraliśmy z sercem, wolą walki i się przypomnieliśmy – mówi trener Pronaru, Paweł Blomberg, na łamach dziennika Echo Dnia.

Co ciekawe, Paweł Blomberg to trener, który w 1984 roku wprowadził zespół Czarnych Radom do ekstraklasy. – To było chyba przed pierwszą wojną światową (śmiech). To były bardzo miłe chwile, które zapadają w pamięć na całe życie. Poza tym Radom to moje rodzinne miasto, do którego zawsze chętnie wracam – stwierdził szkoleniowiec, który tym razem stanie na drodze Czarnych do turnieju finałowego o awans do I ligi.

Dla nas nie miało znaczenia z kim przyjdzie nam się zmierzyć w finałach. W drugiej parze niedoceniana drużyna z Hajnówki zdołała ograć Camper, który chyba za wcześnie przygotowywał się do rywalizacji z naszym zespołem. Nie ma mowy, abyśmy zlekceważyli rywala. Przeciwnik jest w naszym zasięgu, ale by wygrać, będziemy musieli się sprężyć. Na początek dwa mecze gramy u siebie. Liczymy na dwa zwycięstwa, a następnie poszukamy kolejnego – mówi Robert Prygiel, były reprezentant Polski i kapitan Czarnych, cytowany przez Gazetę Wyborczą.źródło: Echo Dnia, gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved