Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Mysłowice niemal gotowe na przyjęcie pierwszych gości

Mysłowice niemal gotowe na przyjęcie pierwszych gości

fot. archiwum

Za niespełna miesiąc rozpoczyna się jedna z najważniejszych imprez w siatkówce plażowej rozgrywanych w Polsce. 24 kwietnia w Mysłowicach startuje FIVB Beach Volleyball Swatch World Tour Silesia Open.

Dokładnie za 27 dni kibice będą mogli podziwiać w Mysłowicach największe gwiazdy siatkówki plażowej. Według zapowiedzi na Śląsk ma przyjechać czołówka "plażowiczów", walczących o kwalifikacje na igrzyska olimpijskie w Londynie. – W chwili obecnej dopinamy sprawy organizacyjne na ostatni guzik – mówi kierownik biura prasowego FIVB Beach Volleyball Swatch World Tour Silesia Open, Sławomir Pawlak.Turniej w Mysłowicach to bardzo duża impreza, wymagająca sporych nakładów finansowych. Znaczną część środków uzyskaliśmy z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni, ale pieniędzy potrzeba więcej. Dlatego podpisujemy ostatnie umowy sponsorskie i patronackie – wyjaśnia.

A jak na miesiąc przed imprezą wygląda ośrodek sportów letnich „Słupna", gdzie rozgrywany będzie World Tour? – Tutaj również prace idą pełną parą. Dowozimy piasek, poprawiamy kosmetykę boisk, rozstawiamy trybuny. Po świętach powinniśmy być ze wszystkim gotowi – mówi Pawlak. Organizatorzy zapewniają, że miejsca dla kibiców nie zabraknie. – Przewidujemy rozstawić trybuny dla 3000 osób, do tego dojdą jeszcze miejsca stojące. Każdy znajdzie u nas miejsce. Mamy nadzieję, że pogoda i fani siatkówki plażowej dopiszą. Liczymy, że na „Słupną" przyjdą całe rodziny, od małego do dużego i poza wrażeniami sportowymi każdy znajdzie coś dla siebie – zapewnia z kolei dyrektor FIVB Beach Volleyball Swatch World Tour Silesia Open, Sebastian Michalak.

A o atrakcje pozasportowe w Mysłowicach jak zawsze zadbano. – Przewidujemy wiele atrakcji dla kibiców, którzy odwiedzą nasz World Tour – lekko rąbka tajemnicy uchyla Sebastian Michalak. – W sobotę dla najmłodszych milusińskich zorganizowane będzie specjalne miasteczko. W nim nie zabraknie gier i zabaw. Z kolei w piątek wieczorem odbędzie się koncert jednej z polskich gwiazd, jednak na chwilę obecną nie możemy zdradzić o kogo chodzi – dodaje Sławomir Pawlak. Pomiędzy meczami półfinałowymi i finałowymi organizatorzy zaplanowali specjalny mecz pokazowy pomiędzy siatkarkami Silesii Volley Mysłowice/Chorzów a gwiazdami sportu i telewizji. Nie powinno również zabraknąć konkursów z nagrodami.Jak dowiedziała się Strefa Siatkówki, Mysłowice są poważnym kandydatem do organizacji finałów mistrzostw Polski juniorek. – To prawda, potwierdzam tę informację. W siedzibie PZPS złożyliśmy swoją aplikację. Chcemy, aby Silesia Volley była organizatorem tego turnieju. Termin finałów pokrywa się akurat z World Tourem. Z pewnością dodałoby to smaczku obu imprezom. Panowie mogliby przyglądać się najlepszym juniorskim zespołom w Polsce, z kolei dziewczyny miałyby okazję śledzić zmagania mężczyzn w siatkówce plażowej – wyjaśnia Sebastian Michalak.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved