Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Marcin Możdżonek: Jak trenować i grać, to tylko z najlepszymi

Marcin Możdżonek: Jak trenować i grać, to tylko z najlepszymi

fot. archiwum

Reprezentacja Polski w tej edycji Ligi Światowej znalazła się w jednej grupie z Brazylią, Kanadą i Finlandią. - Jest to dla nas bardzo komfortowa sytuacja, zwłaszcza przed igrzyskami olimpijskimi - mówi kapitan biało-czerwonych, Marcin Możdżonek.

Reprezentacja Polski mężczyzn po ostatnim znakomitym występie w Pucharze Świata i wywalczeniu kwalifikacji olimpijskiej stała się jednym z faworytów igrzysk olimpijskich. Jak zaznacza Marcin Możdżonek, takich drużyn jest kilka. – Być może, ale takich zespołów jak my jest jeszcze co najmniej siedem. Także wszyscy mają wyrównane szanse. Polska w tegorocznej edycji Ligi Światowej zmierzy się z Brazylią, Kanadą i Finlandią. Jak tą grupę oceni środkowy kadry narodowej? – Jak trenować i grać, to tylko z najlepszymi i przeciwko najlepszym. Jest to dla nas bardzo komfortowa sytuacja, zwłaszcza przed igrzyskami olimpijskimi. Oczywiście w lidze światowej zagramy najlepiej jak potrafimy i zrobimy wszystko, żeby awansować do turnieju finałowego w Bułgarii.

Trener biało-czerwonych ogłosił ostatnio listę zawodników, których będzie miał do dyspozycji w Lidze Światowej 2012. Na liście zabrakło między innymi Daniela Plińskiego. Jak skomentuje tę sytuację kapitan polskiej reprezentacji? – Oczywiście jest różnica z kim się gra, ale nie ja podejmuję decyzje. Z tego co do tej pory możemy zaobserwować, Anastasi ma swoją koncepcję, podejmuje takie, a nie inne decyzje. Trzeba się z tym pogodzić. Nie należy z tym dyskutować, przynajmniej nie zawodnicy. Poza kadrą znalazł się również Mariusz Wlazły. Jak podkreśla Marcin Możdżonek, zawodnicy rozmawiają ze sobą o tej sytuacji. – Oczywiście, że dyskutujemy na ten temat, ale nie będę się do tego odnosił na forum publicznym – zakończył polski środkowy.

źródło: Dziennik Wschodni, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved