Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Katarzyna Bryda: Jeszcze nie wiem, czy zostanę w Łodzi

Katarzyna Bryda: Jeszcze nie wiem, czy zostanę w Łodzi

fot. archiwum

- Jeszcze nie wiem, czy zostanę w Łodzi. Proszę tego nie traktować jako deklaracji, że chcę odejść, ale potrzebuję jeszcze trochę czasu, żeby to wszystko spokojnie przemyśleć - mówi Katarzyna Bryda, zawodniczka Budowlanych Łódź.

Chyba żaden z kibiców siatkarek Budowlanych nie jest zadowolony z lokaty, którą łódzkie zawodniczki zajęły w sezonie 2011/2012. Podopieczne trenera Macieja Kosmola uplasowały się bowiem dopiero na ósmym miejscu, czyli znacznie poniżej aspiracji zarówno fanów, jak i siebie samych.

Oczekiwania były bez porównania większe, nie może więc dziwić ogromne rozczarowanie. Zwłaszcza że akurat  w zakończonych we wtorkowy wieczór rozgrywkach (mistrzem kraju został Atom Trefl Sopot) śmiało można było myśleć o wyższej pozycji. Jedną z najbardziej utalentowanych zawodniczek młodego pokolenia w Polsce jest bez wątpienia występująca od kilku lat w Budowlanych przyjmująca Katarzyna Bryda. Ta pochodząca z Chełmna 22-latka również nie jest w najlepszym humorze po sezonie.

Pani też ma niedosyt?Katarzyna Bryda:Jasne, że tak. Budowlani to nie była drużyna na ósme miejsce. Oczywiście, mam świadomość, iż nie da się już tej tezy zweryfikować na parkiecie, jednak wszystkie czujemy, że powinnyśmy zdziałać więcej.

Ma pani sobie coś do zarzucenia?

Zawsze można zagrać lepiej, ktoś mnie kiedyś tego nauczył i nigdy tego nie zapomnę. Trzeba być wobec siebie wymagającym.

Zapewne liczyła pani na to, że spędzi więcej czasu na boisku…

Tak. Ale proszę pamiętać o tym, że to nie ja decydowałam, ile mam grać. Taka była wola szkoleniowca i ja w tej kwestii nie miałam nic do powiedzenia.

Jest pani zadowolona ze zmiany trenera z Włocha Mauro Masacciego na Macieja Kosmola?

Cieszę się z tej roszady. U pana Massaciego nie miałam zbyt wielu okazji, żeby zademonstrować, co potrafię. Kiedy się wbiega na parkiet dosłownie na chwilę, czasem trudno momentalnie „wejść” w mecz.

Będzie pani występować w Budowlanych w kolejnej edycji ekstraklasy?

Powiem tak: jeszcze nie wiem, czy zostanę w Łodzi. Proszę tego nie traktować jako deklaracji, że chcę odejść, ale potrzebuję jeszcze trochę czasu, żeby to wszystko spokojnie przemyśleć.

Jest pani umówiona na rozmowę z prezesem Marcinem Chudzikiem?

Już się spotkaliśmy, teraz pora na zastanowienie się nad ofertą ze strony klubu. Teraz jestem w rodzinnych stronach i odpoczywam.

Ma pani konkretne propozycje z innych zespołów?

Nie zaprzeczam. Czuję się bardzo dobrze w Łodzi, to fajne miasto. Mam tu też chłopaka, co ma znaczenie. Ale jak będzie, zobaczymy.

źródło: Express Ilustrowany

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved