Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Kacper Turobuś: Celem medal w imprezie centralnej

Kacper Turobuś: Celem medal w imprezie centralnej

fot. archiwum

- Naszym celem jest medal na imprezie centralnej. Jesteśmy grupą ludzi, którzy zawsze chcą i zrobią wszystko, aby walczyć o najwyższe cele - mówi przed finałem mistrzostw Polski juniorów Kacper Turoboś, zawodnik EKS-u Skra Bełchatów.

Młoda Liga: Gratuluję awansu do finału mistrzostw Polski juniorów. Można powiedzieć, że rzutem na taśmę udało się wam znaleźć w gronie ośmiu finalistów.

Kacper Turoboś: Dziękuję bardzo. Można tak powiedzieć, po meczu z Resovią, niestety przegranym 2-3, graliśmy z przysłowiowym „nożem na gardle”. Na całe szczęście udało się nam pozbierać i wspólnie, całym zespołem zapracowaliśmy na awans.

Który mecz w półfinale był dla was najtrudniejszy?– Zdecydowanie z Resovią Rzeszów. Ekipa ta jest mistrzem Polski kadetów z Bydgoszczy, więc to o czymś świadczy. O ich zwycięstwie zadecydowały szczegóły. W mojej opinii to był najlepszy mecz w naszej grupie półfinałowej.

W zeszłym roku EKS Skra Bełchatów również awansował do finału, więc tamten sukces już osiągnęliście.

– Nie myślimy o tym w ten sposób. Naszym celem jest medal na imprezie centralnej. Musimy teraz ostro i solidnie przepracować okres do tego turnieju, a wtedy wykonana praca przyniesie efekty.

W gronie finalistów nie ma już słabych drużyn. Zdobycie złotego medalu będzie bardzo trudne. Częstochowianie i bydgoszczanie zapowiedzieli już walkę o to najwyższe podium. W jaki krążek celują bełchatowianie?

– Dokładnie tak. Na każdy mecz trzeba wyjść odpowiednio skoncentrowanym i walczyć do ostatniej piłki. Oczywiście naszym celem jest złoto. Jesteśmy grupą ludzi, którzy zawsze chcą i zrobią wszystko, aby walczyć o najwyższe cele.

Który finalista w twojej ocenie będzie najtrudniejszy do pokonania?

– Myślę, że drużyna Czarnych Radom. Mają w swoich szeregach najwięcej reprezentantów ze Spały i na pewno są dobrze zgrani jako zespół.

Do finału pozostał prawie miesiąc czasu. Jak przygotowuje się do tego najważniejszego turnieju w tym roku?

– Po półfinałach dostaliśmy tydzień wolnego, lecz nie wszyscy, zawodnicy Młodej Ligi mieli normalnie zajęcia. Trenerzy zapowiedzieli nam ciężkie dwa tygodnie treningów, po czym te obciążenia będą ulegały zmniejszeniu, aby na finały być w jak najlepszej dyspozycji.

* Rozmawiała: Katarzyna Porębska (mlodaliga.pl)

źródło: mlodaliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved