Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: MMKS Łęczyca się utrzymał, kłopoty ŁKS

II liga K: MMKS Łęczyca się utrzymał, kłopoty ŁKS

Siatkarki MMKS Łęczyca w piątym, decydującym spotkaniu zapewniły sobie utrzymanie w drugiej lidze kobiet. W Łodzi pokonały 3:1 ŁKS, przed którym teraz jeszcze długa droga do zapewnienia sobie drugoligowego bytu.

Po czterech meczach play-off pomiędzy Łódzkim Klubem Sportowym a MMKS Łęczyca był remis – każda z drużyn wygrała po dwa spotkania. O tym, kto zapewni sobie już w marcu utrzymanie w II lidze kobiet, zadecydować miał środowy mecz w Łodzi. Oba zespoły znają się już doskonale i o wygranej mogła przesądzić dyspozycja dnia – tę w środę o wiele lepszą zaprezentowały łęczycanki, chociaż rozpoczęło się lepiej dla gospodyń.

Po wyrównanym początku pierwszego seta do głosu doszły siatkarki ŁKS, które popełniając mniej błędów własnych, wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Gospodynie dobrze grały blokiem i prezentowały niezłą skuteczność w ataku. Od stanu 12:10 coś jednak się w ich grze zacięło i to MMKS wyszedł na prowadzenie. Przerwa w dobrej dyspozycji ŁKS była jednak tylko chwilowa. Przy stanie 18:16 dla gospodyń o czas poprosił trener Robert Łukasiewicz. Przyniosło to efekt, bowiem po chwili po bloku Klaudii Gajewskiej łęczycanki prowadziły już 22:20. Wówczas siatkarki ŁKS powtórzyły to, co zrobiły w czwartym meczu w Łęczycy – dwa skuteczne ataki Aleksandry Mielczarek i blok Marty Żmudzińskiej dały im prowadzenie, a potem blok Mielczarek i atak Martyny Witkowskiej wygraną w pierwszym secie do 22. Siatkarki gości sprawiały wrażenie załamanych, jednak jak się potem okazało, było to tylko mylne wrażenie… MMKS już od początku drugiej partii wypracował sobie kilkupunktową przewagę. W doskonałej dyspozycji była Karolina Kłodzińska, która raz po raz zdobywała punkty atakiem. Łodzianki próbowały gonić i w końcówce seta zbliżyły się na odległość jednego punktu do rywalek (20:21), końcówka jednak należała do gości. Seta wynikiem 25:21 dla MMKS zakończył skuteczny atak Kłodzińskiej.

Również w trzecim secie łęczycanki od początku dyktowały warunki gry i uzyskały prowadzenie. Siatkarki ŁKS popełniały coraz więcej błędów, a w ich grę wdarła się nerwowość. Łódzki zespół miał coraz większe problemy z przyjęciem zagrywki, co bezlitośnie wykorzystywały w kontratakach Karolina Kłodzińska i Magdalena Czarnecka. MMKS pewnie wygrał trzecią partię do 18 i w pełni zmobilizowany rozpoczął czwarty, jak się okazało ostatni set. Przy stanie 4:0 dla gości trener Michał Cichy poprosił już o pierwszą przerwę, o drugą przegrywając 2:7. Dopiero od stanu 3:9 łodzianki nawiązały wyrównaną walkę, ale to było już zdecydowanie za późno. Goście będący na fali bezlitośnie wykorzystywali wszystkie błędy łodzianek, w pewnej chwili prowadząc już 20:11. ŁKS w końcówce odrobił jeszcze część strat, ale po błędzie serwisowym Anny Walenciak w ekipie z Łęczycy zapanowała nieopisana radość. Jeden z beniaminków II ligi kobiet zapewnił sobie utrzymanie, a drugiego czeka jeszcze długa droga do tego celu. Łodzianki teraz będą rywalizować o 9. miejsce z Sobieskim 46 Lublin, a zwycięzca tej potyczki dostanie jeszcze szansę walki o II ligę w dwumeczu barażowym z jednym z zespołów trzecioligowych.

ŁKS Commercecon Łódź – MMKS Łęczyca 1:3
(25:22, 21:25, 18:25, 19:25)

stan play-off: 3:2 dla MMKS
utrzymanie w II lidze: MMKS Łęczyca

ŁKS: Lipińska, Wrzos (3), Witkowska (18), Mielczarek (12), Żmudzińska (5), Walenciak (17), Markiewicz (libero) oraz Góra i Gruszecka (2)
MMKS: Płuciennik (4), Grabarczyk (7), Czarnecka (13), Walczak (9), Kłodzińska (23), Gajewska (9), Gawarzyńska (libero) oraz Kurzdym (libero)