Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet: Cel jest jeden – awans

I liga kobiet: Cel jest jeden – awans

fot. archiwum

Już w najbliższy piątek w Arenie Legionowo miejscowa Siódemka Legionovia i KS Piecobiogaz Murowana Goślina rozpoczną rywalizację, której stawką jest awans do PlusLigi Kobiet. Faworytkami są podopieczne Wojciecha Lalka, ale nie można niczego przesądzać.

Siatkarki z Legionowa w rundzie zasadniczej przegrały tylko jedno spotkanie (2:3 ze Spartą Warszawa) i zdecydowanie po jej zakończeniu zajęły pierwsze miejsce w tabeli. Następnie w pierwszej rundzie play-off nie bez trudu, ale pokonały zespół z Krakowa, który zdołał jednak urwać faworytowi jeden mecz. Goślinianki natomiast fazę zasadniczą zakończyły na pozycji drugiej, a w pierwszej rundzie play-off stoczyły zaciętą, pięciomeczową rywalizację z Chemikiem Police, w której przegrywały już 1:2, ale ostatecznie zdołały wygrać dwa następne pojedynki.

Teoretycznie to siatkarki z Legionowa są wyżej notowane i to one są głównym kandydatem do awansu, ale w zespole z Murowanej Gośliny są zawodniczki, które mają predyspozycje do tego, aby postawić przeciwnikowi wysoko poprzeczkę, a kto wie, czy go nawet nie pokonać. Mowa tutaj o doświadczonych Beacie Strządale czy Irinie Archangielskiej. Ważnymi ogniwami zespołu na skrzydłach są też na pewno Alicja Malinowska czy Agata Skiba, które z pewnością będą starały się przeciwstawić takim siatkarkom jak Jolanta Studzienna, Małgorzata Plebanek czy Małgorzata Lizińczyk, co zwiastuje naprawdę wielkie emocje i ciekawe, stojące na wysokim poziomie widowiska. – Legionovia jest stawiana w roli faworyta w tych spotkaniach. W rundzie zasadniczej przegrała tylko jedno spotkanie, stąd ta z góry przypięta metka. Jednak w tych meczach nie stoimy na straconej pozycji. Uważam, że jesteśmy w stanie walczyć z tymi dziewczynami jak równy z równym. Bardzo mocno wierzę w swój zespół i wiem, że jesteśmy w stanie pokrzyżować im plany – z optymizmem mówi Agata Skiba, skrzydłowa Piecobiogazu.

W tym sezonie ekipy z Legionowa i Murowanej Gośliny spotykały się już trzykrotnie i za każdym razem lepsze okazały się legionowianki, które triumfowały dwukrotnie w rozgrywkach ligowych i w IV rundzie Pucharu Polski. Można więc powiedzieć, że zespoły znają się jak przysłowiowe łyse konie, zatem ciężko będzie mówić, że któraś z drużyn zaskoczyła przeciwnika. – To prawda. W tym roku, w oficjalnych meczach spotkałyśmy się z zespołem z Murowanej Gośliny trzykrotnie. Za każdym razem dokładnie przygotowywałyśmy się do tych spotkań na przedmeczowych odprawach. Znamy słabe punkty tego zespołu, wiemy, w czym leży ich siła. O wygranej może zadecydować wiele czynników, jak choćby nasza aktualna dyspozycja danego dnia. Jednak wierzę, że piątkowe i sobotnie popołudnia w znacznym stopniu przybliżą nas do upragnionego awansu – mówi atakująca Siódemki Legionovii, Małgorzata Lizińczyk.Pierwsze dwa pojedynki odbędą się w najbliższy piątek i sobotę w Legionowie, a trzeci i ewentualnie czwarty mecz – 14 i 15 kwietnia w Murowanej Goślinie. Gdyby i te pojedynki nie wyłoniły zwycięzcy, decydujący, piąty pojedynek zaplanowano na 18 kwietnia w Arenie Legionowo. Przypomnijmy, że rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw, a stawką jest udział w PlusLidze Kobiet w sezonie 2012/2013. Przegrany nie traci jednak jeszcze definitywnie szans na awans, bowiem o ekstraklasę zagra w barażach z AZS-em Białystok.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved