Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Dawid Murek: Łatwo nie będzie, Politechnika jest nieprzewidywalna

Dawid Murek: Łatwo nie będzie, Politechnika jest nieprzewidywalna

fot. archiwum

- Ktoś użył sformułowania, że Challenge Cup to puchar śmietnika. Chciałbym, żeby ten człowiek wyszedł na boisko i rozegrał te wszystkie mecze, które musieliśmy rozegrać - mówi w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego Dawid Murek.

W pierwszym meczu finałowym Pucharu Challenge siatkarze AZS-u Częstochowa wygrali w Warszawie z AZS-em Politechnika Warszawska 3:1 i są o krok od zdobycia europejskiego trofeum. Rewanż w Częstochowie zaplanowany został na sobotę. – Łatwo nie będzie, bo Politechnika jest nieprzewidywalna. Wystarczy spojrzeć na to, co działo się we wtorek w trzecim secie, gdy prowadziliśmy 23:15 i na zagrywkę poszedł Paweł Mikołajczak. „Kopał” tak mocno, że warszawianie odrobili straty, a nam przypomniał się mecz ligowy, w którym przegraliśmy seta mimo prowadzenia 24:19. Wtedy też załatwił nas Mikołajczak. To byłoby przegięcie, gdybyśmy znowu przegrali mecz w podobnych okolicznościach. Normalnie takie serie się nie zdarzają, pozostało więc czekać, żeby facet się pomylił. I na szczęście doczekaliśmy się – mówi przyjmujący częstochowskich akademików, Dawid Murek.

W przypadku wygranej warszawian w meczu rewanżowym, o zwycięstwie w finałowej rywalizacji zadecyduje „złoty set”. Częstochowianie nie chcą jednak dopuścić do takiego scenariusza. – Za wszelką cenę musimy wygrać rewanż, żeby nie doprowadzać do złotego seta, bo to zawsze jest loteria. Liczę na to, że nasi kibice zgotują warszawianom kocioł i pomogą nam odnieść zwycięstwo – nie ukrywa Murek.

Ktoś użył sformułowania, że Challenge Cup to puchar śmietnika. Chciałbym, żeby ten człowiek wyszedł na boisko i rozegrał te wszystkie mecze, które musieliśmy rozegrać my i warszawianie, żeby dotrzeć do finału. Myślę, że należy nam się szacunek za to, co zrobiliśmy, tym bardziej że ani w Warszawie, ani w Częstochowie nie jest zbyt różowo – dodaje zawodnik AZS-u Częstochowa.Cały wywiad Kamila Drąga w czwartkowym Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved