Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Agata Skiba: Nie stoimy na straconej pozycji

Agata Skiba: Nie stoimy na straconej pozycji

fot. archiwum

- Nie stoimy na straconej pozycji. Uważam, że jesteśmy w stanie walczyć z tymi dziewczynami jak równy z równym - mówi skrzydłowa KS-u Piecobiogaz Murowana Goślina Agata Skiba przed rozpoczęciem rywalizacji z faworyzowaną Siódemką Legionovia.

Przed wami chyba najważniejsze mecze w sezonie. Z jakim nastawieniem i w jakich nastrojach przystępujecie do rywalizacji z Legionovią? Stawka jak wiemy jest ogromna.

Agata Skiba: Rzeczywiście, rozgrywki I ligi kobiet wkroczyły w najważniejszą fazę sezonu. My do każdego meczu przystępujemy maksymalnie skoncentrowane i zmobilizowane, a dodatkowym czynnikiem motywującym w tych spotkaniach będzie właśnie fakt, że są to mecze decydujące o awansie do PlusLigi Kobiet. Nastroje w zespole są jak zawsze bojowe. Każda z nas wierzy, że uda nam się zwyciężyć z Legionovią i wywalczyć upragniony awans.

Nie da się ukryć, że to wasze rywalki są faworytkami. Czy fakt, że to na Legionovii, a nie na was ciąży większa presja, nie powoduje, że będzie wam się grało łatwiej, spokojniej?Legionovia jest stawiana w roli faworyta w tych spotkaniach. W rundzie zasadniczej przegrały tylko jedno spotkanie, stąd ta z góry przypięta metka. Jednak w tych meczach nie stoimy na straconej pozycji. Uważam, że jesteśmy w stanie walczyć z tymi dziewczynami jak równy z równym. Bardzo mocno wierzę w swój zespół i wiem, że jesteśmy w stanie pokrzyżować im plany.

W fazie zasadniczej przegrałyście z tym zespołem dwukrotnie. Czy to ma pani zdaniem jakiekolwiek znaczenie, na przykład psychologiczne?

Uważam, że runda play-off rządzi się swoimi prawami, przykładem może być tegoroczny finał PlusLigi Kobiet. W rundzie zasadniczej Sopot również przegrał z Muszyną dwa spotkania, a w ostatecznym rozrachunku został Mistrzem Polski. Runda zasadnicza już jest dla nas przeszłością. Nie myślimy o tamtych porażkach i teraz nastawiamy się na najbliższe spotkania.

Co może okazać się czynnikiem decydującym w tych bataliach, patrząc już na elementy czysto siatkarskie?

– Legionovia jest bardzo poukładanym zespołem pod każdym względem. Mają bardo dobre zawodniczki, które grają już ze sobą od dwóch lat, co na pewno będzie miało ogromne znaczenie. Uważam jednak, że to od nas będzie najwięcej zależało. Każda z nas musi zagrać na maksimum swoich możliwości, popełniać jak najmniej błędów własnych, co na pewno przełoży się na dobry wynik.

W przypadku ewentualnej porażki nie tracicie jeszcze szans na awans, bo będą wtedy baraże z AZS-em Białystok…

– W chwili obecnej myślimy tylko i wyłącznie o najbliższych spotkaniach z Legionowem. Nie wybiegamy tak daleko w przyszłość, „co będzie jeśli…”. Przyjechałyśmy do Legionowa walczyć o jak najlepszy rezultat.

Czego na koniec mogę życzyć?

– Oczywiście upragnionego awansu.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved